SHARE
Podeľte sa s priateľmi


Michael Langr

Sekera by mal odľahčiť obrancov L.A., bývať bude u Gáboríka

Piatok 27.02.2015 / 17:00 / NHL.com/sk - Michael Langr

Autor Michael Langr - korešpondent NHL.com

Podeľte sa s priateľmi


Sekera by mal odľahčiť obrancov L.A., bývať bude u Gáboríka
Sekera by mal odľahčiť obrancov L.A., bývať bude u Gáboríka

V zostave Carolina Hurricanes musel Andrej Sekera často prehltnúť jednu porážku za druhou. V Los Angeles Kings ho veľmi pravdepodobne nič podobné nečaká. Vo štvrtok síce úradujúci šampióni prehrali s Ottawa Senators 0:1, ale pred tým zvíťazili osemkrát za sebou, dostali sa na pozície pre play off a rovnako ako v rokoch 2012 a 2014, keď získali Stanley Cup, začínajú ladiť formu v poslednej fáze základnej časti.

"Porážky sa tu nepripúšťajú," povedal Sekera po prílete do Los Angeles. "Je skvelé byť v takomto prostredí. Veľmi sa na to teším. Bude to super a bude to veľká výzva."


Vedenie Los Angeles pred uzávierkou prestupov loviť vie: v roku 2012 priviedlo Jeffa Cartera, v roku 2014 Mariána Gáboríka. Obaja po príchode do Kalifornie významne pomohli tímu k zisku Stanley Cupu. V klube teraz veria, že Sekera prispeje podobným spôsobom.

Slovenský zadák bude patriť do prvej alebo druhej obrannej dvojice a jeho zapojenie do zostavy by malo odľahčiť Drewa Doughtyho, s 29:27 minútami na zápas najvyťažovanejšieho beka NHL.

"Viem, čo sa odo mňa čaká. Chcem hrať tvrdo a jednoducho, zapadnúť a pomôcť tímu vyhrať ešte viac zápasov. Tvrdou prácou a poctivým výkonom," povedal dvadsaťosemročný obranca.

V kádri L.A. pozná dobre dvoch hráčov: Robyna Regehra, ktorý býval jeho partnerom v obrane Buffalo Sabres, a zo slovenskej reprezentácie Gáboríka, ktorý je tiež produktom trenčianskej hokejovej školy. Hviezdny útočník si chce krajana nasťahovať k sebe domov.

"Som nenáročný," usmial sa Sekera. "Pre život toho veľa nepotrebujem. Len trocha kyslíka, chleba a vody."