SHARE
Podeľte sa s priateľmi


Sekera prestúpil do Los Angeles

Štvrtok 26.02.2015 / 01:12 / NHL.com

NHL.com

Podeľte sa s priateľmi


Sekera prestúpil do Los Angeles
Sekera prestúpil do Los Angeles

Andrej Sekera bude hrať za Los Angeles Kings. Slovenský zadák putuje k šampiónom Stanley Cupu, ktorí za neho obetovali voľbu v prvom kole draftu a jedného z mladých talentov v systéme Rolanda McKeowna.

Dvadsaťosemročný Sekera bol na trhu pred uzávierkou prestupov (2. marca) jednou z najhorúcejších komodít. V 57 zápasoch tejto sezóny nazbieral 19 bodov a zo všetkých hráčov tímu mal druhý najvyšší čas na ľade.

"(S výmenou počítam) na sto percent," povedal pred niekoľkými dňami pre NHL.com/sk. "Nemám nad tým kontrolu, takže sa o to nezaujímam. Klub sa bude snažiť urobiť čo najlepšiu výmenu, aby z toho mal čo najviac."

V tíme obhajcov Stanley Cupu sa Sekera stretne so slávnym krajanom, útočníkom Mariánom Gáboríkom. A možno bude mať šancu hrať play off znova. Kings vyhrali osemkrát za sebou a v tabuľke Západnej konferencie drží šieste postupové miesto.

Carolinu opúšťa aj útočník Jiří Tlustý. Klub ho vymenil do Winnipeg Jets za voľbu v 3. kole draftu 2016 a podmienený výber v 6. kole draftu 2015.