SHARE
Podeľte sa s priateľmi


Seidenberg je po ôsmich mesiacoch pripravený na návrat

Streda 20.08.2014 / 12:16 / NHL.com/sk - Čo sa deje v Lige

Autor Michael Langr - korešpondent NHL.com

Podeľte sa s priateľmi


Seidenberg je po ôsmich mesiacoch pripravený na návrat
Seidenberg je po ôsmich mesiacoch pripravený na návrat

Po ôsmich mesiacoch bez hokeja má pred sebou konečne vidinu toho, že bude čoskoro znovu hrať. Dennis Seidenberg je podľa svojich slov pripravený zapojiť sa do prípravného kempu Boston Bruins, ktorý štartuje v polovici septembra.

Parťák Zdena Cháru v prvej obrannej dvojici Bruins hral zápas NHL naposledy 27. decembra 2013. V januári absolvoval operáciu väzov v pravom kolene. Rekonvalescencia mala trvať šesť až osem mesiacov.

"Čím viac chodím na ľad, tým viac si zvykám," povedal Seidenberg oficiálnym stránkam klubu. "Ako každý rok, ani tento rok sa necítim dobre, keď idem prvýkrát na ľad. Bude to ešte chvíľu trvať, ale na začiatku tréningového kempu budem v poriadku.

Pôvodne sa Seidenberg chcel vrátiť do zostavy už počas tohtoročného play off. Boston však vypadol už v polovici mája, keď v druhom kole prehral sériu s Montreal Canadiens.

"Vtedy to ešte nebolo možné. Bolelo ma len prísť na zápas a pozerať sa. A keď sa to začalo zlepšovať, bolo po sezóne," upozornil nemecký obranca.

V minulej sezóne odohral Seidenberg 34 zápasov. V nich dal jeden gól, pridal deväť asistencií a v plus/mínus hodnotení mal bilanciu +11.