Aktualizovali sme naše Podmienky služieb NHL.com a Zásady ochrany osobných údajov. Tým, že naďalej používate online služby NHL, vyjadrujete svoj súhlas s týmito aktualizovanými dokumentami a so spôsobom riešenia sporov.
Vitajte |účet|Odhlásiť 
NOVINKA! PRIHLÁSTE SA PROSTREDNÍCTVOM SOCIÁLNYCH SIETÍ
ALEBO
Užívateľské meno / e-mailHelso
 

Blackhawks sa dohodli s Toewsom a Kaneom na predĺžení zmlúv o osem rokov

Streda 9.07.2014 / 21:16 / NHL.com/sk - Články

NHL.com

Podeľte sa s priateľmi


Blackhawks sa dohodli s Toewsom a Kaneom na predĺžení zmlúv o osem rokov
Blackhawks sa dohodli s Toewsom a Kaneom na predĺžení zmlúv o osem rokov

Kľúčové osobnosti Chicago Blackhawks zostanú základnými stavebnými kameňmi pre budúcnosť klubu. Útočníci Jonathan Toews a Patrick Kane sa s minuloročným šampiónom dohodli na predĺžení zmlúv o osem rokov. V stredu to oznámilo vedenie klubu.

Podľa médií zaisťujú oba kontrakty hviezd forvardom priemerný ročný plat vo výške 10,5 milióna dolárov. Toews s Kaneom sa mali stať voľnými hráčmi bez obmedzení v lete 2016, namiesto toho sú pod zmluvami až do roku 2023. Až za dva roky vstúpia do platnosti nové zmluvy, stanú sa obaja hokejisti podľa ročného priemeru najlepšie platenými hráčmi NHL.

"Som nesmierne vďačný za úžasné momenty a možnosti, ktoré mi boli poskytnuté klubom Chicago Blackhawks," uviedol Toews v tlačovom vyhlásení.

"V športe nie je iný klub, ktorý by sa tak staral o zážitky vlastných fanúšikov a o úspech svojich hráčov. Mať možnosť pokračovať v tejto skvelej partii spoluhráčov a všetkých ľudí okolo je obrovská česť. Ako hráči netúžime po ničom viac než vyhrávať Stanley Cupy pre najlepších hokejových fanúšikov na planéte."

Dvadsaťšesťročný Toews je kapitánom Blackhawks a v rokoch 2010 a 2013 doviedol tím k dvom triumfom v play off. Pri oboch bol dôležitou postavou aj o rok mladší Kane, jednotka draftu 2007 (Toews bol trojkou v roku 2006). Obaja útočníci zahájili kariéru v Chicagu spoločne na začiatku sezóny 2007-08 a boli ústrednými postavami hokejovej renesancie Blackhawks, ktorí od ich príchodu získali dva Stanley Cupy a štyrikrát boli vo finále Západnej konferencie.

"Je skvelé, že môžem pokračovať v kariére v Chicagu," napísal Kane v vyhlásení. "Hrať v najlepšom športovom klube a pred najlepšími fanúšikmi je požehnanie. Od chvíle, kedy som bol draftovaný, ma ľudia v Chicagu prijali za svojho a správali sa ku mne s veľkým rešpektom. Teším sa na mnoho úspešných rokov s Blackhawks."