Aktualizovali sme naše Podmienky služieb NHL.com a Zásady ochrany osobných údajov. Tým, že naďalej používate online služby NHL, vyjadrujete svoj súhlas s týmito aktualizovanými dokumentami a so spôsobom riešenia sporov.
Vitajte |účet|Odhlásiť 
NOVINKA! PRIHLÁSTE SA PROSTREDNÍCTVOM SOCIÁLNYCH SIETÍ
ALEBO
Užívateľské meno / e-mailHelso
 

Kapitán Toews rozhodol, Chicago sa priblížilo k finále konferencie

Pondelok 12.05.2014 / 10:00 / NHL.com/sk - Články

Autor Michael Langr - korešpondent NHL.com

Podeľte sa s priateľmi


Kapitán Toews rozhodol, Chicago sa priblížilo k finále konferencie
Kapitán Toews rozhodol, Chicago sa priblížilo k finále konferencie

Aj piaty diel semifinálovej série Západnej konferencie NHL ovládol domáci tím. Kapitán Chicago Blackhawks Jonathan Toews zlomil duel s Minnesota Wild v piatej minúte tretej tretiny a v utorok bude chcieť dotiahnuť tím k postupu na ľade húževnatého súpera.

United Center je nedobytnou Jastrabou pevnosťou. Blackhawks v ňom vyhrali šiesty domáci zápas vyraďovacej časti, v posledných dvoch play off tu majú bilanciu 17-2. Minnesota išla síce v prvej tretine do vedenia, ale v presilovke vyrovnal svojim šiestym gólom Bryan Bickell a v tretej časti rozhodol piatou trefou Toews.

"Preto je Jonathan našou superstar, zase hral neskutočne," chválil spoluhráča podľa Chicago Sun-Times Marián Hossa. "Skrátka som dal taký škaredý gól," mávol rukou Toews.

V domácej zostave tentoraz nefiguroval obranca Michal Rozsíval, ktorému sa príliš nepodaril predchádzajúci duel na ľade Minnesoty. Nahradil ho Sheldon Brookbank.

"V play off musíte prekonávať zlé chvíle. Tam sa rodí vaša sila," poznamenal Toews.

6. zápas sa hrá v útorok v Minnesote.