Aktualizovali sme naše Podmienky služieb NHL.com a Zásady ochrany osobných údajov. Tým, že naďalej používate online služby NHL, vyjadrujete svoj súhlas s týmito aktualizovanými dokumentami a so spôsobom riešenia sporov.
Vitajte |účet|Odhlásiť 
NOVINKA! PRIHLÁSTE SA PROSTREDNÍCTVOM SOCIÁLNYCH SIETÍ
ALEBO
Užívateľské meno / e-mailHelso
 

Debutant Gibson vychytal nulu, Anaheim dobyl L.A. aj druhý krát

Nedeľa 11.05.2014 / 10:57 / NHL.com/sk - Články

Autor Michael Langr - korešpondent NHL.com

Podeľte sa s priateľmi


Debutant Gibson vychytal nulu, Anaheim dobyl L.A. aj druhý krát
Debutant Gibson vychytal nulu, Anaheim dobyl L.A. aj druhý krát

John Gibson bol viac než päť tisíc kilometrov ďaleko, za sebou mal porážku a 39 zákrokov v Newfoundlande v play off AHL, keď mu zazvonil telefón a ozval sa klub Anaheim Ducks. Dva dni potom sa stal jeho hlavným hrdinom na ľade Los Angeles Kings, kde vychytal výhru 2:0 a pri svojom prvom štarte v play off NHL doviedol svoj tím do vyrovnania série.

"Neviem, čo bude ďalej. Ani neviem, či tu na budúci zápas budem," hovoril prekvapený brankár, ktorý sa stal najmladším v histórii NHL, ktorý pri svojom debute v play off vychytal nulu.

Jeho nasadenie bolo nečakaným tromfom kouča Bruce Boudreaua, ktorý ho povolal z farmy v Norfolku. "Hneď, ako som ho zavolal, som o tom premýšľal," opisoval tréner. "Bol rozchytaný, napadlo ma, že by nám mohol priniesť väčšiu šancu na víťazstvo."

Gibson sa stal tretím gólmanom, ktorý zasiahol do série s L.A. Vo štvrtom zápase sa totiž zranil Frederik Andersen, ďalší nováčik, ktorý si vybojoval post jednotky od Jonasa Hillera (ten chytal 1. a 2. zápas - oba Anaheim prehral). "A to ešte máme v zálohe (Igora) Bobkova," žartoval Boudreau.

Jeho tím sa dostal do vedenia na konci prvej tretiny vďaka gólom Devante Smith-Pellyho a Ryana Getzlafa. Od tej doby sa skóre už nezmenilo, k čomu prispelo 28 Gibsonových zákrokov. Séria, v ktorej zatiaľ vyhrávali len hostia, sa tak za stavu 2:2 sťahuje na pondelňajší duel do Los Angeles.