Aktualizovali sme naše Podmienky služieb NHL.com a Zásady ochrany osobných údajov. Tým, že naďalej používate online služby NHL, vyjadrujete svoj súhlas s týmito aktualizovanými dokumentami a so spôsobom riešenia sporov.

Minnesota vyhrala doma aj piaty zápas play off a vyrovnala sériu

Sobota 10.05.2014 / 09:48 / NHL.com/sk - Články

Autor Shawn P. Roarke - zpravodaj NHL.com

Podeľte sa s priateľmi

Hokejisti Minnesota Wild vystavali z Xcel Energy Center nedobytnú pevnosť. Kým v prvých dvoch zápasoch 2. kola dali len tri góly, v dvoch domácich dueloch ich nastrieľali osem. V piatok porazili Chicago Blackhawks 4:2, v play off vyhrali na svojom ľade všetkých päť duelov a vyrovnaním série si zaistili šiesty zápas, ktorý sa bude hrať opäť u nich.

"Máme istý ďalší zápas doma. Bude to lepšie a lepšie," tvrdil útočník Zach Parise.

V bránke Chicaga tentoraz nepôsobil Corey Crawford s takou istotou ako inokedy. Blackhawks od 8. minúty doťahovali. Podarili sa im dve vyrovnania, pri ktorých bol Marián Hossa dvakrát v úlohe nahrávača a Michal Handzuš raz v úlohe strelca, keď šikovne tečoval nahodenie pred bránkou.

Minnesota však dokázala vždy rýchlo odpovedať a dostať sa opäť do vedenia. Veľmi dobre zahral Matt Cooke, ktorý sa vrátil do zostavy po sedemzápasovom treste a pripísal si asistenciu i päť hitov. Víťazný gól strelil Nino Niederreiter v 8. minúte druhej tretiny, na túto trefu od ľavého mantinelu už hostia neodpovedali.

Čaká ich tak sťahovanie do Chicaga za stavu 2:2 na zápasy. Ten piaty sa hrá v nedeľu v United Center.