Aktualizovali sme naše Podmienky služieb NHL.com a Zásady ochrany osobných údajov. Tým, že naďalej používate online služby NHL, vyjadrujete svoj súhlas s týmito aktualizovanými dokumentami a so spôsobom riešenia sporov.

Anaheim preťal víťaznú šnúru L.A. a vrátil sa do série

Piatok 9.05.2014 / 08:54 / NHL.com/sk - Články

Autor Michael Langr - korešpondent NHL.com

Podeľte sa s priateľmi

Matt Beleskey poslal hviezdneho obrancu súpera Drew Doughtyho hlavou na striedačku, oslavujúci Corey Perry vyskočil na plexisklo proti domácim fanúšikom. Už prvých päť minút zápasu v Los Angeles ukázalo, že hokejisti Anaheim Ducks sú pripravení vrátiť sa do bitky o južnú Kalifornii.

Víťazstvom 3:2 v Staples Center prerušili šesťzápasovú sériu výhier Los Angeles Kings a znížili stav série druhého kola na 1:2.

V treťom duelu boli vždy o krok vpred, viedli od 5. minúty a aj keď na začiatku 2. tretiny Kings vyrovnali gólom Jeffa Cartera (s asistenciou Mariána Gáboríka), hostia opäť odskočili trefou Teemu Selanneho z krásneho brejku. Gól obranca Bena Lovejoya na 3:1 potom zápas rozhodol.

"Chceli a museli sme ich poraziť. Dokázali sme si, že na to máme a veríme, že sme zasiahli semienko pochybností do ich hláv," uviedol po zápase autor víťazného gólu.

V sérii, v ktorej doteraz vždy vyhrávali len hostia, sa bude 4. zápas hrať v sobotu v Los Angeles. Anaheim v ňom možno nebude mať k dispozícii brankára Frederika Andersena, ktorý odstúpil počas tretej tretiny štvrtkového zápasu. Podľa kouča Brucea Boudreaua ide o zranenie v dolnej časti tela a nemalo by byť dlhodobé.