V stredu na farme, vo štvrtok hrdinom. Fraser vystrelil Bostonu výhru 1:0

Piatok 9.05.2014 / 08:35 / NHL.com/sk - Články

Autor Michael Langr - korešpondent NHL.com

Podeľte sa s priateľmi

Ešte v stredu sedel v mexickej reštaurácií v Providence a vôbec ho nenapadlo, že by sa mohol stať hrdinom zápasu play off NHL. Vo štvrtok už Matt Fraser vystrelil hokejistom Boston Bruins výhru v predĺžení štvrtého zápasu a vyrovnanie série na 2:2.

Dvadsaťtriročný útočník bol povolaný z farmárskeho celku Providence Bruins a hneď na druhý deň rozhodol vo svojom prvom štarte v play off o víťazstve na ľade Montreal Canadiens. Podľa Elias Sports Bureau sa stal len šiestym hráčom, ktorý strelil svoj premiérový gól v play off NHL pri výhre 1:0 v predĺžení.

"Slová nemôžu opísať, čo cítim. Ani sa mi nechce skúsiť to opisovať. Želal by som každému chlapcovi, aby to zažil," tešil sa hrdina zápasu. "Túto noc som toho moc nenaspal a po tomto zážitku toho asi tiež veľa nenaspím. Na druhej strane musíme zostať na zemi. Bol to len jeden zápas. Teraz sa musíme vrátiť do Bostonu a makať úplne rovnako."

Návrat domov za vyrovnaného stavu je však oveľa veselší, než keby Bruins v sérii prehrávali 1:3. K víťazstvu v štvrtom dueli výrazne pomohol Tukka Rask, ktorý pochytal 33 striel Canadiens a pripísal si druhú nulu v tohtoročnom Stanley Cupe (v play off celkovo piatu). Carey Price mal ešte o jeden zákrok viac, ale na dorážku v predĺžení už nedosiahol.

Do zápasu nezasiahol Andrej Meszároš, namiesto ktorého dostal v obrane prednosť Matt Bartkowski. Na mieste Jordana Carona zase nastúpil Fraser. Tréner Claude Julien dokázal, že má šťastnú ruku.

"Tento rok sme ho sledovali, v Providence hral dobre a dával góly. Dnes to len potvrdil," uviedol na Fraserovu adresu bostonský kouč.

Pokiaľ sa chcú Bruins vyhnúť problémom, mali by zvládnuť piaty zápas série, ktorý sa hrá v sobotu na ich ľade v TD Garden. Nepárne zápasy doteraz lepšie zvládal Montreal a Boston tak v sérii vždy len doťahoval.