Prihláste sa cez svoj účet u NHL:
  • Odoslať

Jokinen dostihol Gáboríka, Pittsburgh môže byť už v piatok vo finále konferencie

Štvrtok 8.05.2014 / 10:00 / NHL.com/sk - Články

Autor Michael Langr - korešpondent NHL.com

Podeľte sa s priateľmi

Po 145 minútach a tridsiatich sekundách síce gólman Marc-André Fleury prišiel o svoju nepriestrelnosť, hokejisti Pittsburgh Penguins sa napriek tomu rútia do finále Východnej konferencie NHL. Vyhrali totiž aj druhý zápas v newyorskej Madison Square Garden, v sérii vyhrávajú 3:1 a v piatok pred vlastným publikom už môžu rozraziť postupové brány.

"Čo k tomu povedať? Neodrážali sa k nám puky, bolo tam veľa zvláštnych odskokov, po ktorých prichádzali gólové dorážky," smútil brankár New York Rangers Henrik Lundqvist, ktorý inkasoval už v tretej minúte, keď okolo neho preletel puk po bekhende Evgeni Malkina.

Do zostavy Rangers sa po devätnástich zápasoch vrátil Chris Kreider, Penguins pre zmenu privítali prvý krát v sérii kľúčového obrancu Brooksa Orpika, ktorý však zápas kvôli obnovenému zraneniu opäť nedohral.

Zlomovým bodom bola presilovka Rangers v závere druhej tretiny za stavu 1:1. Perfektnú prácu Penguins v oslabení korunoval gól Brandona Suttera. Víťaznú tretiu trefu potom zaznamenal Jussi Jokinen, ktorý šiestym zásahom v bojoch o Stanley Cup vyrovnal doterajší výkon lídra streleckej tabuľky Mariána Gáboríka z Los Angeles Kings. "Ak je šanca, strieľajte, to je moja rada. Môžu sa stať rôzne veci," komentoval fínsky útočník ranu, ktorú domáci obranca Marc Staal korčuľou usmernil za chrbát Lundqvista.

"Sklamaný, to je slabé slovo," súkal zo seba po zápase newyorský útočník Brad Richards. "Dobrou správou však je, že dokážeme hrať oveľa lepšie. Tak prečo to nepredviesť v piatom zápase," dodal. "Ak máme šancu zakončiť sériu doma, tak by sme to mali urobiť," nehodlá sa už vracať do MSG pittsburský kapitán Sidney Crosby.