Hossa tromi asistenciami dirigoval výhru Chicaga

Pondelok 5.05.2014 / 00:47 / NHL.com/sk - Články

Autor Michael Langr - korešpondent NHL.com

Podeľte sa s priateľmi

NHL má za sebou 'Mariánsky víkend'. Kým v sobotu zariadil Marián Gáborík dvomi gólmi víťazstvo Los Angeles Kings nad Anaheim Ducks v predĺžení prvého zápasu, o deň neskôr bol hlavnou postavou zápasu v Chicagu jeho trenčiansky kamarát Marián Hossa.

Slovenský útočník zariadil druhé víťazstvo Blackhawks v sérii proti Minnesota Wild tromi asistenciami. Chicago zvíťazilo 4:1 a v sérii vedie 2:0 na zápasy.

Hossa hral v nedeľu famózny zápas. Bol výborný v defenzíve, blokoval strely, bral súperom puky v obrannom pásme. Predovšetkým sa však vďaka svojej rýchlosti a čítaniu hry dostal dvakrát do brejku, ktorý skončil gólom.

Prvý krát v čase 11:02, keď jeho dobre prevedený blafák v sólovom úniku na poslednú chvíľu vyrazil Ilya Bryzgalov, avšak dorážajúci Jonathan Toews ho zo vzduchu stačil dotlačiť do bránky. Druhý krát tri minúty pred koncom tretej tretiny, keď sa vďaka jeho parádnemu zrýchleniu a pokrytiu puku dostali domáci do prečíslenia dvaja na jedného. Hossa prihral Bryanovi Bickellovi, ktorý presnou strelou pod brvno zvyšoval na 3:1.

Tretí bod v zápase si Hossa pripísal pri power play Minnesoty, v ktorej odrazom o mantinel poslal do brejku Brandona Saada, ktorý zakončil do prázdnej bránky. Skúsený orchester z Chicaga vďaka citlivému dirigovaniu Hossu a výbornej hre 'jeho' útoku s Toewsom a Bickellom vyhral v play off šiesty krát za sebou.

"Dokážu si vytvárať šance a zároveň dokážu ubrániť najlepších hráčov súpera. To nám dáva veľkú silu," vyhlásil chicagský tréner Joel Quenneville, ktorý si pripísal 800. výhru v súčte základnej časti a play off NHL. Dôležitejší než tento míľnik však pre neho je, že jeho tím znovu porazil Minnesotu a v sérii má solídny náskok.

Minnesota bola v podobnej situácii aj v prvom kole, keď prehrávala 0:2 po dvoch zápasoch na ľade Colorado Avalanche. Doma však vyhrala všetky tri zápasy a v siedmom dueli dokázala vybojovať postup. V podobný scenár dúfajú v kabíne Wild aj tentoraz.

"Prehrávame 0:2, ale veríme, že môžeme sériu vyhrať," vyhlásil kouč Mike Yeo. "Vieme, že dokážeme hrať ešte lepšie. Je však ťažké stále doťahovať, musíme nájsť spôsob, ako sa dostať do vedenia. Je to aj o nás tréneroch, aby sme vylepšili herný prejav v tých veciach, kde sme mali rezervy. Doma budeme pripravení."