Skvelý Gáborík zariadil vyrovnanie a potom vystrelil výhru Kings v predĺžení

Nedeľa 4.05.2014 / 09:11 / NHL.com/sk - Články

Autor Michael Langr - korešpondent NHL.com

Podeľte sa s priateľmi

Práve kvôli takýmto momentom si klub Los Angeles Kings pred tohtoročnou uzávierkou prestupov zaobstaral Mariána Gáboríka. Prvý zápas série druhého kola s Anaheim Ducks ukázal, že to bol skvelý nákup.

Slovenský útočník, ktorý prišiel v marci z Columbus Blue Jackets, najskôr sedem sekúnd pred koncom tretej tretiny vyrovnal na 2:2 a v čase 12:17 potom rozhodol šikovným tečom v predĺžení. Navyše prihral na prvý gól a bol vyhlásený prvou hviezdou zápasu.

"Samozrejme sa cítim skvele. Ale je to len jeden zápas. Vedieme 1:0 a musíme sa dať dokopy na ďalšie duely. Ešte nie je hotovo," pripomenul trenčiansky odchovanec po napínavom prvom stretnutí.

Pre domácich to bola krutá porážka. Stačilo prežiť sedem sekúnd a prvý bod v sérii by mali oni. Podľa očakávaní súpera väčšinou opticky prekonávali, ale defenzíva Kings na čele s gólmanom Jonathanom Quickom (35 zákrokov) im povolila len dva góly.

Na 2:1 pre Ducks zvyšoval veterán Teemu Selanne, ktorý sa v 43 rokoch stal tretím najstarším strelcom v histórii play off - len Gordie Howe (52 rokov v roku 1980) a Chris Chelios (45 rokov v roku 2007) dali góly vo vyššom veku.

Lenže sobotný večer patril Gáboríkovi, ktorý sa neustále motal okolo bránkoviska a predstavoval pre obranu Ducks permanentnú hrozbu.

"Snažili sa ma vyboxovať, snažili sa blokovať strely," opisoval útočník po svojom piatom góle v tohtoročnom play off. "Bavili sme sa o tom, že musíme dostať puk pred bránku cez ich blokujúcich hráčov. To sa nám podarilo v pravý čas. Ale musíme v tom ešte pridať."

Druhý zápas série sa hrá v pondelok v Anaheime.