Blackhawks dokončili obrat výhrou 5:1 a postupujú do druhého kola

Pondelok 28.04.2014 / 00:59 / NHL.com/sk - Články

Autor Michael Langr - korešpondent NHL.com

Podeľte sa s priateľmi

17. marca sa St. Louis Blues stali prvým tímom NHL, ktorý dosiahol hranicu 100 bodov. Šesť týždňov potom sú prvým klubom Západnej konferencie, ktorý vypadol z play off.

Napriek dvom domácim výhram v úvode série nestačili na hokejistov Chicago Blackhawks, ktorí dokončili obrat v šiestom zápase na domácom ľade výhrou 5:1.

Hokejisti s indiánom na hrudi tak v play off získali ďalší skalp, už piaty za sebou. Minuloročný víťaz Stanley Cupu, vo farbách ktorého pôsobí aj slovenská dvojica útočníkov Marián Hossa - Michal Handzuš, sa v druhom kole stretne s víťazom súboja Colorado Avalanche vs. Minnesota Wild. V ňom vedie prvý menovaný 3:2 na zápasy.

Blues pritom v nedeľu rozohrali v Chicagu veľmi dobrú partiu. V 1. tretine dokázali odpovedať na rýchly gól Bryana Bickella dorážkou T.J. Oshieho. V 2. časti boli jednoznačne lepší, na strely dokonca 17:3. Lenže gólman Corey Crawford bol skvelý a dorážky poctivo upratovala defenzíva pred ním, takže hostia z veľkej prevahy ani z početných presiloviek nevyťažili gól.

Po pauze tak mohli udrieť Blackhawks, ktorí vstúpili do tretieho dejstva s pokojom chladnokrvných zabijakov. Už v 44. sekunde sa presadil kapitán Jonathan Toews, v čase 2:01 navýšil vedenie Patrick Sharp, v polovici 8. minúty pridal ďalší gól Andrew Shaw a na 5:1 zvyšoval tri minúty pred koncom obranca Duncan Keith.

"Nebolo to jednoduché. Ale nechceli sme im dať šancu hrať sedmi zápas v St. Louis," uviedol Toews v rozhovore pre stanicu NBC.

Pokým snaha hostí bola v 5. zápase obrovská, ale úporná, Chicago ich predčilo ľahkosťou a lepšou kreativitou. "S pokračovaním série sme boli lepší a lepší. Dokázali sme si silu," dodal Toews. "Nemáme za sebou ľahkú sezónu, prenasledovali nás zranenia aj výpadky. Ale máme kvalitné mužstvo. Ukázalo sa to vlani a je to vidieť aj teraz."