Rangers zvládli domáci zápas, na postup im chýba jediná výhra

Nedeľa 27.04.2014 / 23:31 / NHL.com/sk - Články

Autor Adam Kimelman a Michael Langr - NHL.com

Podeľte sa s priateľmi

New York Rangers chýba jediná výhra na postup do druhého kola. V nedeľnom popoludňajšom zápase porazili v Madison Square Garden rivala Philadelphia Flyers 4:2 a v sérii vedú 3:2 na zápasy.

Rangers stavali na solídnej defenzíve - vrátane dobre odohraných situácií v štyroch. "Hrali sme dobrý zápas. Dvakrát sme sa ubránili v oslabení, to nás nakoplo," pochvaľoval si kouč Alain Vigneault.

Jeho tím začal strieľať góly a v zápase sa dostal do vedenia štvrtýkrát za sebou. V prvej tretine trafil Marc Staal, v druhej potom Brad Richards a keď potrestal chybu hosťujúcich obrancov Dominic Moore, zdalo sa, že zápas bude jednoznačnou záležitosťou.

Lenže Vincent Lecavalier ešte pred pauzou (svojou prvou trefou v play off od 17. marca 2011 znížil) a Claude Giroux pri hre bez brankára dostal minútu a pol pred koncom Flyers na rozdiel jediného gólu. Záver však už domáci zvládli a Brian Boyle poistil výhru do prázdnej bránky.

Rangers tak môžu ukončiť sériu už v utorok. Proti nim hovorí fakt, že sa bude hrať vo Philadelphii. A aj nedávna história. V posledných piatich rokoch postupoval celok z Manhattanu do ďalších kôl výhradne až po siedmom zápase. Skôr než v poslednom možnom súboji uspel v play off naposledy ešte v časoch Jaromira Jagra - v 1. kole play off 2008, v ktorom vyradil New Jersey Devils v piatich stretnutiach.