SHARE
Podeľte sa s priateľmi


Rangers zvládli domáci zápas, na postup im chýba jediná výhra

Nedeľa 27.04.2014 / 23:31 / NHL.com

Autor Adam Kimelman a Michael Langr - NHL.com

Podeľte sa s priateľmi


Rangers zvládli domáci zápas, na postup im chýba jediná výhra
Rangers zvládli domáci zápas, na postup im chýba jediná výhra

New York Rangers chýba jediná výhra na postup do druhého kola. V nedeľnom popoludňajšom zápase porazili v Madison Square Garden rivala Philadelphia Flyers 4:2 a v sérii vedú 3:2 na zápasy.

Rangers stavali na solídnej defenzíve - vrátane dobre odohraných situácií v štyroch. "Hrali sme dobrý zápas. Dvakrát sme sa ubránili v oslabení, to nás nakoplo," pochvaľoval si kouč Alain Vigneault.

Jeho tím začal strieľať góly a v zápase sa dostal do vedenia štvrtýkrát za sebou. V prvej tretine trafil Marc Staal, v druhej potom Brad Richards a keď potrestal chybu hosťujúcich obrancov Dominic Moore, zdalo sa, že zápas bude jednoznačnou záležitosťou.

Lenže Vincent Lecavalier ešte pred pauzou (svojou prvou trefou v play off od 17. marca 2011 znížil) a Claude Giroux pri hre bez brankára dostal minútu a pol pred koncom Flyers na rozdiel jediného gólu. Záver však už domáci zvládli a Brian Boyle poistil výhru do prázdnej bránky.

Rangers tak môžu ukončiť sériu už v utorok. Proti nim hovorí fakt, že sa bude hrať vo Philadelphii. A aj nedávna história. V posledných piatich rokoch postupoval celok z Manhattanu do ďalších kôl výhradne až po siedmom zápase. Skôr než v poslednom možnom súboji uspel v play off naposledy ešte v časoch Jaromira Jagra - v 1. kole play off 2008, v ktorom vyradil New Jersey Devils v piatich stretnutiach.