Zetterbergov návrat Detroitu nepomohol, Rask stál za ďalšou výhrou Bostonu

Piatok 25.04.2014 / 10:05 / NHL.com/sk - Články

Autor Michael Langr - korešpondent NHL.com

Podeľte sa s priateľmi

Tuukka Rask sa po skončení základnej časti stal jedným z hlavných kandidátov na zisk Vezina Trophy pre najlepšieho gólmana NHL. A so svojou formou plynulo prešiel aj do play off. Potom, čo v treťom zápase série vychytal čisté konto, kryl v štvrtom zápase 35 striel Detroit Red Wings a v sérii vychytal tretiu výhru Boston Bruins za sebou. Hostia vyhrali v Detroite 3:2 v predĺžení a séria sa za stavu 3:1 na zápasy sťahuje k nim domov.

"Tentoraz hrali dosť tvrdo a často chodili pred bránku," opisoval fínsky gólman hru súpera. "Často clonili a množstvo striel som nevidel. Bol to z ich strany najlepší zápas."

Detroit nasadil do hry veterána Todda Bertuzziho a centra Henrika Zetterberga, ktorý od februárovej olympiády v Soči absentoval kvôli zraneniu. Kapitán Red Wings odohral 29 striedaní a 19:34 minút, raz vystrelil a skončil s -1 bodom v plus/mínus hodnotení.

"Až do polovice druhej tretiny som sa cítil dobre, ale potom som musel začať skracovať striedania," opisoval Zetterberg. "Tak to skrátka je. Prvý zápas mám za sebou a snáď sa to bude zlepšovať."

Až do polovice druhej tretiny Detroit viedol 2:0, ale potom naštartoval obrat mladík Torey Krug. V 2. minúte tretej tretiny už bolo vyrovnané a v čase 13:32 prvého predĺženia rozhodol šťastným tečom s odrazom od súpera Jarome Iginla.

Red Wings tak môže mrzieť, že z úvodného tlaku nevyťažili viac. "V prvej tretine sme mohli dať viac gólov. Ale Rask bol dobrý a udržal (Boston) v hre," povedal detroitský tréner Mike Babcock.

Ten má pred sebou ťažkú úlohu - jeho tím musí vyhrať v Bostone, inak končí. Piaty zápas je na programe v sobotu poobede (9 hodín večer SELČ).