Aktualizovali sme naše Podmienky služieb NHL.com a Zásady ochrany osobných údajov. Tým, že naďalej používate online služby NHL, vyjadrujete svoj súhlas s týmito aktualizovanými dokumentami a so spôsobom riešenia sporov.

Columbus a Dallas sa radovali z veľkých obratov. Chicago zachránil Kane

Štvrtok 24.04.2014 / 09:46 / NHL.com/sk - Články

Autor Michael Langr - korešpondent NHL.com

Podeľte sa s priateľmi

Ani oveľa väčšie skúsenosti z bitiek o Stanley Cup, dokonca ani trojgólový náskok nestačil hokejistom Pittsburgh Penguins, aby si v štvrtom zápase s Columbus Blue Jackets nachystali postupové mečboly. Po veľkolepom obrate tímu z Ohia je séria vyrovnaná na 2:2.

Tučniaci v polovici úvodnej tretiny viedli o tri góly, 24 sekúnd pred vypršaním 60. minúty však vyrovnal Brandon Dubinsky a poslal duel do predĺženia. V ňom v čase 2:49 rozhodol o výhre Columbusu Nick Foligno. "Musím poďakovať svojej šťastnej hviezde," uviedol strelec, ktorý si vraj svoj víťazný gól predpovedal v šatni.

Pittsburgh má s mužstvom, ktorého prax v Stanley Cupe je pramalá, nečakane veľa problémov. "Potrebujeme, aby zabrali všetci bez výnimky," vyzval tím pred sobotným pokračovaním série kouč Penguins Dan Bylsma. Najväčšie hviezdy Penguins sa zatiaľ nerozbehli: Sidney Crosby neskóroval v deviatich zápasoch play off za sebou, Evgeni Malkin je vo vyraďovacej časti na suchu osem stretnutí.

Dallas - Anaheim 4:2

Búrka sa prehnala aj nad Texasom. V prvej tretine Dallas Stars prehrávali doma s Anaheim Ducks o dva góly, lenže po 27 sekundách druhej časti zavelil k otočeniu skóre Jamie Benn a ďalšie tri trefy vyhnali hosťujúceho gólmana Frederika Andersena z bránkoviska. Aj v tejto sérii je vyrovnané na 2:2.

"Z prvej tretiny som nemal dobrý pocit, ale bol som si istý, že v zostávajúcich štyridsiatich minútach ich pritlačíme," predpovedal správne kouč Stars Lindy Ruff. Za Anaheim tentoraz nenastúpil veterán Teemu Selänne. "Minulý zápas sme prehrali a v takýchto prípadoch sa potom zostava mení," povzdychol si štyridsaťtriročný útočník.

Ducks sa však museli zaobísť aj bez kapitána Ryana Getzlafa, ktorý v úvodnom zápase série dostal pukom do tváre a potom nastupoval so špeciálnym krytom. V predchádzajúcom zápase ho ale napadol Antoine Roussel z Dallasu , s ktorým sa v stredu pre zmenu pobil Corey Perry. "Mám pocit, že sme uprostred poriadne vypätej série," povedal kouč Ruff.

Chicago - St. Louis 4:3 po predĺžení

Chicago Blackhawks znovu velebia svojho malého veľkého hrdinu Patricka Kanea. Posledný držiteľ Conn Smythe Trophy pre najlepšieho hráča play off zažil ďalšiu mimoriadnu chvíľu. V čase 71:17 štvrtého zápasu so St. Louis Blues ukončil predĺženie a obhajcovia Stanley Cupu tak so svojimi sokmi výsledkovo držia krok.

Tri zo štyroch zápasov série sa rozhodovali v predĺžení, kam tentoraz poslal duel domáci Bryan Bickell, ktorému pri góle na 3:3 asistovali Michal Rozsíval a Marián Hossa. Titul prvej hviezdy zápasu si však druhou trefou v zápase privlastnil Kane.