Aktualizovali sme naše Podmienky služieb NHL.com a Zásady ochrany osobných údajov. Tým, že naďalej používate online služby NHL, vyjadrujete svoj súhlas s týmito aktualizovanými dokumentami a so spôsobom riešenia sporov.

Gáboríkovi odpovedal Hertl a San Jose vyhralo v predĺžení

Streda 23.04.2014 / 12:00 / NHL.com/sk - Články

Autor Michael Langr - korešpondent NHL.com

Podeľte sa s priateľmi

Česko-slovenský príspevok významne ovplyvnil osud tretieho zápasu kalifornskej série medzi San Jose Sharks a Los Angeles Kings. Marián Gáborík dostal L.A. po krásnej individuálnej akcii do vedenia 2:1, Kings potom trefou Jeffa Cartera viedli ešte 3:2. V polovici tretej tretiny však dorážkou vyrovnal Tomáš Hertl a v predĺžení tak mohol Patrick Marleau rozhodnúť o výhre 4:3.

'Žraloci' už cítia krv súpera, ktorý nečakane rýchlo čelí vyradeniu v 1. kole play off. Po výhre na jeho ľade (prvej od 5. apríla 2012) vedú nad Los Angeles už 3:0 na zápasy a vo štvrtok môžu na jeho ľade potvrdiť postup.

"Je to pekný pocit. Ale ešte stále máme pred sebou veľa práce," upozornil Marleau, jeden z lídrov mužstva, ktoré dalo v troch zápasoch prvého kola 17 gólov.

"(San Jose) hrá výborne. Máme pred sebou kopec, ale my tak ľahko neodídeme," varoval Darryl Sutter, kouč Los Angeles.

"Musíme sa sústrediť vždy len na jeden zápas a nepozerať sa, čo všetko je pred nami," nabádal útočník Mike Richards. "Máme v hlavách len vyhrať nasledujúci zápas."

Philadelphia - NY Rangers 1:4 (série 1:2)

Výhra z Madison Square Garden je vymazaná, hokejisti Philadelphia Flyers ju nedokázali potvrdiť na domácom ľade. Napriek tomu že na ich bránku vyslali New York Rangers len 23 striel, stačilo im to na výhru 4:1 a na vedenie v sérii 2:1 na zápasy.

Hosťom pomohli dva rýchle góly v prvej tretine, v 11. minúte viedli už 2:0. S asistenciou Jakuba Voráčka potom síce znížil Mark Streit, ale delová rana Dana Girardiho v druhej tretine definitívne zlomila odpor Flyers.

"To bol kľúčový gól. Dodal nám sebavedomie," upozornil gólman Henrik Lundqvist, ktorý pochytal 31 striel súpera. "Aj potom do nás búšili, ale tento gól nám veľmi pomohol."

Štvrtý duel série sa hrá v piatok vo Philadelphii.