Aktualizovali sme naše Podmienky služieb NHL.com a Zásady ochrany osobných údajov. Tým, že naďalej používate online služby NHL, vyjadrujete svoj súhlas s týmito aktualizovanými dokumentami a so spôsobom riešenia sporov.

Sharks dali Quickovi sedem gólov. Montreal je blízko postupu

Pondelok 21.04.2014 / 09:51 / NHL.com/sk - Články

Autor Michael Langr - korešpondent NHL.com

Podeľte sa s priateľmi

V minuloročnom play off si San Jose Sharks vylámali svoje 'žraločie' zuby na Jonathanovi Quickovi. Americký brankár vtedy skvelým výkonom udržal množstvo ich špičkových útočníkov a doviedol Los Angeles Kings do finále Západnej konferencie.

O rok neskôr nepredstavuje Quick pre rovnakého súpera výrazný problém.

Hokejisti San Jose dali jednotke L.A. v piatich tretinách 12 gólov, celkovo ich v dvoch zápasoch nastrieľali už 13. Po nedeľnej výhre 7:2 vedú v sérii 2:0 na zápasy.

"Ofenzívne sme prežili dva veľké večery. V obrane sme občas horeli, ale s toľkými strelenými gólmi nemôžeme byť nespokojní. Doma sa nám darilo," pochvaľoval si obranca Justin Braun.

V druhom zápase série viedlo Los Angeles 2:0, ale potom sa presadilo sedem rôznych hráčov Sharks, podobne ako v prvom zápase, v ktorom skórovalo šesť rôznych strelcov.

"Nemyslím si, že podobné prestrelky sa budú v tejto sérii opakovať," varoval kouč Sharks Todd McLellan. "Oni majú veľmi dobrý tím. Nájdu svoju hru a budú na nás tlačiť. Musíme sa na to pripraviť."

Tretí zápas série je na programe v utorok v Los Angeles.

Boston - Detroit 4:1 (séria 1:1)

Hokejisti Boston Bruins sa po úvodnej porážke 0:1 rozstrieľali. Výhru 4:1 nad Detroit Red Wings načal dvadsaťtriročný Justin Florek, ktorý hral len šiesty zápas NHL. Štvrtý gól tímu pridal slovenský kapitán Zdeno Chára.

"Dostali sme sa ku svojej hre. Je dobre, že sme odpovedali a vrátili sme sa do série," uviedol útočník Milan Lucic.

Tretí zápas sa hrá v utorok v Detroite.

Montreal - Tampa 3:2 (séria 3:0)

Zo všetkých mužstiev NHL majú najbližšie k postupu Montreal Canadiens, ktorí sa nečakane rýchlo dostali do vedenia 3:0 na zápasy nad Tampa Bay Lightning. Po dvoch výhrach na Floride uspeli aj doma, kde vyhrali 3:2, keď víťazný gól strelil v 6. minúte tretej tretiny Tomáš Plekanec.

Canadiens môžu postúpiť už po utorňajšom zápase v Montreale.

NY Rangers - Philadelphia 2:4 (séria 1:1)

Hokejisti Philadelphia Flyers zlomili čaro Madison Square Garden. Na ľade New York Rangers vyhrali po deviatich porážkach za sebou a prvý krát od 20. februára 2011. V druhom zápase série pritom prehrávali 0:2, potom však dokázali dať štyri góly za sebou a domov sa tak vracajú za vyrovnaného stavu série.