Stastny rozhodol o obrate Colorada. St. Louis uspelo až v treťom predĺžení

Piatok 18.04.2014 / 08:29 / NHL.com/sk - Články

Autor Michael Langr - korešpondent NHL.com

Podeľte sa s priateľmi

Dva zápasy, dve predĺženia. Hneď prvý deň súbojov v Centrálnej divízii ukázal, ako veľmi budú jej tímy v play off vyrovnané. Colorado Avalanche zvíťazili nad celkom Minnesota Wild v čase 7:27 prvého predĺženia, St. Louis Blues si s obhajcom titulu Chicago Blackhawks poradili dokonca až na začiatku tretieho nastavenia.

Coloradu vystrieľal výhru 5:4 Američan so slovenskými koreňmi Paul Stastny, ktorý si nabehol na parádnu žabku Nathana MacKinnona a prekonal Ilyu Bryzgalova. Rovnaký hráč pritom skóroval aj 14 sekúnd pred koncom tretej tretiny, čím vyrovnal na 4:4 a vynútil si predĺženie.

"Toto sa nám darí celý rok," vyhlásil o obrate v zápase Stastny, ktorý bol vyhlásený za prvú hviezdu večera.

Zaskvel sa aj nováčik MacKinnon, ktorý si vo svojom prvom zápase v play off NHL pripísal tri asistencie.

St. Louis - Chicago 4:3 po predĺžení

Ani 100 minút hry nestačilo, aby sa rozhodol zápas ťažkých váh Centrálnej divízie. Víťazný gól dal Alexander Steen až v 26. sekunde tretieho predĺženia. Rovnako ako Colorado dokázali aj St. Louis Blues otočiť zápas, v ktorom ešte dve minúty pred koncom tretej tretiny prehrávali. Tím ukázal svoju silu potom, ako prehral posledných šesť zápasov základnej časti a na maródke mu zostal jeden z kľúčových útočníkov T.J. Oshie.

"Potrebovali sme si zodvihnúť sebavedomie. Ukázať, že tá šnúra porážok je za nami," povedal gólman Ryan Miller, ktorý vo svojom prvom zápase play off v drese Blues zastavil 39 striel súpera.

Za Chicago Blackhawks boli produktívni predovšetkým obrancovia. Marián Hossa ani Michal Handzuš nebodovali.