Aktualizovali sme naše Podmienky služieb NHL.com a Zásady ochrany osobných údajov. Tým, že naďalej používate online služby NHL, vyjadrujete svoj súhlas s týmito aktualizovanými dokumentami a so spôsobom riešenia sporov.

Prvé predĺženie play off ukončil montrealský Weise. Skóroval aj Plekanec

Štvrtok 17.04.2014 / 10:47 / NHL.com/sk - Články

Autor Michael Langr - korešpondent NHL.com

Podeľte sa s priateľmi

Montrealský Dale Weise sa stal nečakaným hrdinom úvodného dňa bojov o Stanley Cup. Jeho vôbec prvý gól v play off NHL doviedol Canadiens v 19. minúte predĺženia k víťazstvu 5:4 na ľade Tampa Bay Lightning.

Habs prestrieľali domácich hokejistov vysoko 44:25, ale Bolts boli nevídane efektívni. "Uvidíme, ako si poradíme s Carey Priceom. To je absolútna špička," povedal NHL.com český nováčik v drese Tampy Bay Ondřej Palát. Lightning však prekonali kanadského gólmana hneď štyrmi z úvodných 14 striel.

Nepodarená rana Radko Gudasa odrazená od plexiskla spôsobila zmätok v obranných radoch Montrealu a domáci išli do vedenia. Vydržalo však len 19 sekúnd, než Tomáš Plekanec oklamal Gudasa i švédskeho brankára Andersa Lindbacka, ktorý predviedol v celkovo 39 zákrokov.

Atmosféra zhustla v polovici druhej tretiny, keď Andrei Markov po odpískaní dokončil svoj zákrok na Paláta, ktorého išiel okamžite pomstiť kapitán Steven Stamkos. Palát sa v tretej tretine objavil na ľade už len na jedno striedanie. Stamkos sa však trafil hneď dvakrát a v čase 53:27 vyrovnal stav na 4:4.

Predĺženie ukončila akcia, v ktorej mal prsty ostrieľaný Danny Briere. "Naraz som bol úplne sám," čudoval sa šťastný strelec Weise. "To je proste krása predĺženia, nemôžete si dovoliť ani jednu chybu. Inak príde trest," vysvetľoval Briere. "Naši hráči dodržali taktiku a boli zaslúžene odmenení," vyhlásil kouč jediného kanadského mužstva vo vyraďovacej časti Michel Therrien. Druhý duel je na programe v piatok.

Pittsburgh - Columbus 4:3
Už z prvého duelu jasne vyplynulo, že favorit to nebude mať ľahké. Pittsburgh Penguins však na domácom ľade zlikvidovali dvojgólovú stratu a oslavovali víťazstvo 4:3 nad Columbus Blue Jackets.

"Dostal som dva góly v prvej tretine, ale podarilo sa mi udržať pokoj. Nebol to jednoduchý začiatok, napriek tomu sme to zvládli," povedal pre NHL.com Fleury, ktorý mal 31 úspešných zákrokov.

Po 43 sekundách druhej tretiny išiel Columbus do vedenia 3:1, lenže po ďalších 96 sekundách už bolo vyrovnané. Pittsburgh nakoniec predviedol aká sila je v jeho presilovkách. Víťazný gól padol v čase 48:18 zásluhou Brandona Suttera. "Náš výkon nebol zlý, súper však hral presne tak tvrdo, ako sme čakali. Bude to ťažká séria," mienil pred jej sobotným pokračovaním Sutter.

Anaheim - Dallas 4:3
Štyri góly v priebehu necelých tridsiatich minút ukázali, prečo sú Anaheim Ducks jasným favoritom série prvého kola. Lenže aj Dallas Stars predviedli, že sa len tak nevzdajú a ešte v závere druhej tretiny znížili na dvojgólový rozdiel. V tretej časti sa ešte trafil Tyler Seguin a urobil zo záveru drámu. Úvodnú výhru ale Káčeri dokázali udržať.