Straty na Západe: Chicago prišlo o Toewsa, Avs chýba Duchene

Pondelok 31.03.2014 / 18:36 / NHL.com/sk - Čo sa deje v Lige

NHL.com

Podeľte sa s priateľmi

Straty na Západe: Chicago prišlo o Toewsa, Avalanche chýba Duchene

Dva silné tímy Západu, ktoré sa spolu pravdepodobne stretnú v prvom kole play off, trápia zranenia. Colorado prišlo o Matta Duchenea, Chicago má na maródke dvoch kľúčových hráčov.

Jonathan Toews nedohral pondelkové stretnutie s Pittsburgh Penguins. Kapitán Chicago Blackhawks odstúpil zo zápasu v druhej tretine po tom, čo ho pri mantineli tvrdo trafil obranca Brooks Orpik.

"Nebol som vylúčený, neviem. Myslím, že takéto strety sa stanú desaťkrát za zápas," krčil ramenami Orpik.

Toews odišiel do kabíny a držal sa za ľavé rameno. Oficiálny popis zranenia znie "horná časť tela" a dĺžka absencie nie je známa. Elitný útočník by však mal v najbližších dňoch znova trénovať.

Chicago podľahlo Penguins 1:4 a na maródke má aj ďalšiu hviezdu Patricka Kanea. Zranený je tiež Bryan Bickell.

Duchene bude chýbať štyri týždne

Útočník Matt Duchene si poranil koleno a približne štyri týždne bude mimo hry. Znamená to, že Colorado Avalanche sa bude bez jedného z najlepších útočníkov musieť pravdepodobne zaobísť v prvom kole play off.

Duchene je so 70 bodmi na čele bodovania Avalanche, v 71 zápasoch dal 23 gólov. Zranil sa v prvej tretine zápasu so San Jose Sharks, kuriózne po strete s vlastným spoluhráčom Jamie McGinnom.