SHARE
Podeľte sa s priateľmi


Ryan ide na operáciu prietrže, sezóna pre neho končí

Štvrtok 27.03.2014 / 16:48 / NHL.com

NHL.com

Podeľte sa s priateľmi


Ryan ide na operáciu prietrže, sezóna pre neho končí
Ryan ide na operáciu prietrže, sezóna pre neho končí

Tím Ottawa Senators sa vo zvyšku sezóny bude musieť zaobísť bez jedného zo svojich najlepších útočníkov. Bobby Ryan absolvuje vo štvrtok v Montreale operáciu prietrže a do konca ročníka 2013-14 si nezahrá. Klub to oznámil v tlačovej správe.

"Bobbyho trápilo toto zranenie už od novembra. Všetci sme verili, že by operácia mohla prísť až po skončení sezóny, ale v sobotu v Dallase sa problém rozšíril natoľko, že zákrok je nevyhnutný, " vyhlásil generálny manažér Bryan Murray.

Ottawa je aktuálne na šiestom mieste v Atlantickej divízii a na postupovú pozíciu do play-off stráca osem bodov. Do konca základnej časti jej chýba odohrať desať zápasov.

"Sme sklamaní, že nebudeme mať Bobbyho do konca sezóny k dispozícii," uviedol Murray. "Zároveň však veríme, že sa včas uzdraví, aby mohol v lete naplno trénovať a pripraviť sa na návrat do zostavy, v ktorej pomôže tímu k úspechu v budúcej sezóne."

Senators získali Ryana v júli 2013 ako elitného strelca v trejde s Anaheim Ducks. Americký útočník je tento rok na čele tímovej tabuľky strelcov s 23 gólmi.