Bruins majú 12 výhier za sebou a útočia na klubový rekord

Pondelok 24.03.2014 / 11:03 / NHL.com/sk - Čo sa deje v Lige

Autor Michael Langr - korešpondent NHL.com

Podeľte sa s priateľmi

Ten rekord vydržal dlhých 84 rokov. Možno vydrží aj po tomto týždni. Ale možno padne. V sezóne 1929-30 vyhrali hokejisti Boston Bruins 14 zápasov za sebou a ich následníci s veľkým 'B' na drese tento zápis zatiaľ nikdy neprekonali. Teraz je partia okolo Zdena Cháru, Davida Krejčího, Tuukku Raska a Jaroma Iginlu veľmi blízko.

Po troch výhrach u súperov sa Bruins vrátili domov, kde ich v pondelok čaká zápas s najväčším rivalom, Montreal Canadiens. Počet víťazných zápasov za sebou cez víkend zvýšili na 12 a so 103 bodmi vládnu celej NHL. Vo Východnej konferencii majú šesťbodový náskok na Pittsburgh Penguins, v Atlantickej divízii na nich druhá Tampa Bay Lightning stráca 17 bodov.

V sobotu proti rozbehnutým Phoenix Coyotes to už pritom začínalo vyzerať, že sa bostonská víťazná šnúra pretrhne. Lenže v tretej tretine tím predviedol, že vie nielen udržať vedenie, ale aj otáčať zápasy. Tromi gólmi upravil skóre na 4:2 a predĺžil víťaznú jazdu.

"Myslím si, že sme ukázali charakter. Ten sme v tretej tretine veľmi potrebovali, aby sme dokázali zápas otočiť. Robili sme všetko správne. Celý tím bol sústredený na výhru," chválil svojich zverencov kouč Claude Julien.