Aktualizovali sme naše Zásady ochrany osobných údajov a Podmienky služieb. Tým, že budete naďalej používať naše služby aj po 1. Február 2016, vyjadrujete svoj súhlas s týmito zmenami. Preto si tieto zmenené dokumenty pozorne prečítajte.
 
SHARE
Podeľte sa s priateľmi


St. Louis prekročilo métu 100 bodov vo vyhrotenom súboji s Winnipegom

Utorok 18.03.2014 / 15:08 / NHL.com/sk - Čo sa deje v Lige

Autor Michael Langr - korešpondent NHL.com

Podeľte sa s priateľmi


St. Louis prekročilo métu 100 bodov vo vyhrotenom súboji s Winnipegom
St. Louis prekročilo métu 100 bodov vo vyhrotenom súboji s Winnipegom

V (poslednej kompletnej) sezóne 2011/2012 sa cez sto bodov dostalo celkovo desať tímov NHL. Tento rok to ako prví zvládli hokejisti St. Louis Blues už v 68. zápase sezóny. A ak sa tím Kena Hitchcocka v závere základnej časti nezasekne, smeruje k Prezidentskej trofeji. Po pondelku mal štvorbodový náskok pred Anaheim Ducks, San Jose Sharks a Boston Bruins.

Zápas s Winnipeg Jets ukázal, aký široký a vyrovnaný je káder najlepšieho mužstva ligy. St. Louis do neho nastúpilo bez dua útočníkov z prvých dvoch formácií, napriek tomu si zase našlo cestu k víťazstvu. Rus Vladimir Tarasenko je mimo na šesť týždňov so zranením pravej ruky, chýbal aj T.J. Oshie, ktorý asistoval pri narodení svojho prvého dieťaťa. Strelecky však zaskočili Brenden Morrow a David Backes.

Stobodovú hranicu pokorilo St. Louis len po šiesty krát v klubovej histórii. Z posledných deviatich zápasov vyhralo osem a raz sa predlžovalo. Až sedem hráčov nazbieralo v tejto sezóne 40 a viac kanadských bodov.

"Každý zranený hráč chyba, ale taká situácia môže nastať a aj nastane v play off. Je dôležité, že máme chlapcov, ktorí sú schopní zaskočiť na rôznych pozíciách," tvrdil podľa NHL. com Backes.

Blues v tomto ročníku vyzerajú ako dokonale vyvážené mužstvo, sila ktorého ešte vzrástla po príchode gólmana Ryna Millera z Buffalo Sabres.

Záver zápasu s Jets zase ukázal, že St. Louis nemá žiadny problém ani s tvrdou hrou. V hromadných potýčkach sa ocitli aj Česi Vladimír Sobotka a Roman Polák. "Keby sme premenili šance v druhej tretine, mohli sme si ušetriť taký divoký koniec. Aj tento zápas však dokázal, že máme veľa dobrých hráčov. Páčilo sa mi, ako sa zapojili všetci obrancovia, všetky štyri formácie tvrdo pracovali," poznamenal tréner Blues Ken Hitchcock.