SHARE
Podeľte sa s priateľmi


  Halák mieri do Washingtonu za Neuvirtha s Kleslom

  Streda 5.03.2014 / 22:58 / NHL.com/sk - Uzávierka prestupov 2014

  Autor Michael Langr - korešpondent NHL.com

  Podeľte sa s priateľmi


  Halák mieri do Washingtonu za Neuvirtha s Kleslom
  Halák mieri do Washingtonu za Neuvirtha s Kleslom

  Jaroslav Halák v klube Buffalo Sabres dlho nepobudol. Potom, čo ho tam v piatok poslalo vedenie St. Louis Blues, bol v stredu vymenený do Washington Capitals.

  Spolu so slovenským gólmanom získal klub z americkej metropole výber v treťom kole draftu 2015. Do Buffala naopak putujú dvaja Česi: brankár Michal Neuvirth a obranca Rostislav Klesla.

  Halák odchádza z Buffala (kam ho St. Louis vymenilo s ďalšími hráčmi vo veľkom trejde za Ryana Millera), bez toho aby zaňho odchytal čo len jediný zápas. V pondelkovom dueli s Dallas Stars len kryl chrbát Jhonasovi Enrothovi.

  V tejto sezóne odchytal za Blues 40 zápasov s bilanciou 24-9-4, priemerom 2,23 a úspešnosťou 91,7 percenta. Po tejto sezóne mu vyprší kontrakt a stane sa voľným hráčom bez obmedzení.

  Halák odchádza do klubu, ktorý v roku 2010 vyradil ako veľkého favorita v prvom kole play off. Vtedy v bránke Montreal Canadiens podával fantastické výkony a tímu z ôsmeho miesta v tabuľke pomohol zdolať prvé mužstvo Východnej konferencie.

  V NHL odchytal za Canadiens a Blues celkom 260 zápasov, v ktorých vychytal 139 výhier a 26 čistých kont.

  Neuvirth dostal v tejto sezóne v bránke Capitals šancu len v 13 zápasoch a má bilanciu 4-6-2, priemer 2,82 a úspešnosť 91,4 percenta. V 25 rokoch má za sebou 134 štartov za Washington s bilanciou 59-41-13.

  Spolu s ním putuje do Buffala aj jeho krajan Rostislav Klesla, ktorý bol len v utorok vymenený do Washingtonu z Phoenixu za útočníka Martina Erata.

  FINÁLE STANLEY CUPU
   
    1. zápas sa hrá 30.5.