SHARE
Podeľte sa s priateľmi


  Vanek prestúpil z Islanders do Montrealu

  Streda 5.03.2014 / 22:29 / NHL.com/sk - Uzávierka prestupov 2014

  NHL.com

  Podeľte sa s priateľmi


  Vanek prestúpil z Islanders do Montrealu
  Vanek prestúpil z Islanders do Montrealu

  New York Islanders vymenili Thomasa Vaneka do Montreal Canadiens. Za rakúskeho útočníka získali výber v druhom kole draftu a mladíka Sebastiana Collberga.

  Vanek sa po sezóne stane voľným hráčom bez obmedzení . Pred mesiacom odmietol predĺženie zmluvy s Islanders, pretože chcel otestovať svoju cenu na trhu voľných hráčov, ktorý sa otvorí 1. júla.

  Islanders získali Vaneka koncom októbra v trejde s Buffalo Sabres za Matta Moulsona a výbery v drafte. Moulson bol podľa médií tesne pred uzávierkou vymenený z Buffala do klubu Minnesota Wild.

  Montreal je aktuálne s 75 bodmi na druhom mieste Atlantickej divízie, o osem bodov za lídrom divízie Boston Bruins. Canadiens sa ale trápia v ofenzíve, v počte strelených gólov (priemer 2,48 na zápas) sú až 20. v lige a v presilovkách sú 13. s využitím 19,7 percenta.

  Vanek nazbieral v 47 zápasoch v drese Islanders 44 bodov za 17 gólov a 27 asistencii. S Johnom Tavaresom a Kyleom Okposom vytvoril rýchlo po prestupe jednu z najnebezpečnejších trojíc v NHL.

  Islanders ale vo februári postupne stratili nádej na postup do play off a Tavares si navyše na olympiáde, kde hral za Kanadu, zranil koleno a sezóna preňho skončila. Odchod Vaneka z Long Islandu bol odvtedy na spadnutie.

  FINÁLE KONFERENCIE
   
  Séria vyrovnaná 3:3
   
  Sharks vedú v sérii 3:2