SHARE
Podeľte sa s priateľmi


  Canucks vymenili Luonga späť na Floridu, sťahujú sa aj Bryzgalov a Fasth

  Streda 5.03.2014 / 09:05 / NHL.com/sk - Uzávierka prestupov 2014

  NHL.com

  Podeľte sa s priateľmi


  Canucks vymenili Luonga späť na Floridu, sťahujú sa aj Bryzgalov a Fasth
  Canucks vymenili Luonga späť na Floridu, sťahujú sa aj Bryzgalov a Fasth

  Vancouver Canucks konečne vymenili brankára Roberta Luonga. V utorok ho poslali do klubu, odkiaľ k nim v minulosti prišiel - Florida Panthers.

  "Myslel som, že môj kontrakt nešlo presunúť na iný klub. Nikdy by som si nebol pomyslel, že budem pred tohtoročnou uzávierkou vymenený," uviedol Luongo v rádiu TSN z Phoenixu, kde Canucks v utorok večer hrali s Phoenix Coyotes (1:0 pre domácich).

  V noci na stredu potvrdilo trejd vedenie Panthers. "Je to veľká vec. Prichádza k nám veľký hráč a pre nás je stavebným kameňom pre budúcnosť," povedal generálny manažér Dale Tallon, ktorý opačným smerom poslal brankára Jacoba Markstroma s útočníkom Shawnom Matthiasom.

  Špekulácie o prestupe Luonga sa tiahnu od play off 2012, kedy jednotka Vancouveru odovzdala svoju pozíciu Cory Schneiderovi. Ten už teraz chytá v New Jersey Devils. Vo Vancouveri sa zišla dvojica švédskych gólmanov Markstrom, Eddie Lack.

  Luongo je s 367 vychytanými výhrami v kariére 16. najlepším brankárom v histórii NHL. V tejto sezóne má bilanciu 19-16-6, priemer 2,38 a 91,7 % úspešnosť.

  Bryzgalov do Minnesoty, Fasth do Edmontonu

  Po trejde Jaroslava Haláka za Ryana Millera medzi St. Louis Blues a Buffalo Sabres a utorňajšej výmene Luonga za Markstroma zažila NHL ďalšie sťahovanie brankárov. Klub Minnesota Wild získal Ilyu Bryzgalova z Edmonton Oilers za výber vo štvrtom kole draftu 2014.

  "Bryzgalov je dobrý veterán, ktorý rozšíri kvalitu na poste brankára," uviedol Chuck Fletcher, generálny manažér Wild. Ten má v klube nováčika Darcy Kuempera, ktorý sa stal jednotkou, keď prestal chytať Josh Harding.

  Edmonton doplnil medzeru na poste brankára Viktorom Fasthom. Za švédskeho gólmana dostali Anaheim Ducks dva výbery v spodných kolách draftu.