SHARE
Podeľte sa s priateľmi


Rusi prešli cez Nórsko do štvrťfinále, ale neoslnili. Slovinci slávia historický úspech

Utorok 18.02.2014 / 16:11 / NHL.com/sk - Olympiáda v Soči 2014

Autor Michael Langr - korešpondent NHL.com

Podeľte sa s priateľmi


Rusi prešli cez Nórsko do štvrťfinále, ale neoslnili. Slovinci slávia historický úspech
Rusi prešli cez Nórsko do štvrťfinále, ale neoslnili. Slovinci slávia historický úspech

Ruský medveď sa najedol, ale ostal chudý. Zborná sa na olympiáde v Soči dostala do štvrťfinále, ale vo vyraďovacom zápase proti Nórsku rozhodne neoslnila. Húževnato brániaceho súpera zdolala 4:0 hlavne vďaka individuálnemu úsiliu Alexandra Radulova.

Kým Evgeni Malkin bol na ľade neviditeľný a Alex Ovechkin nespočetnekrát pálil v nebezpečnej pozícií mimo bránku, Radulov zobral zodpovednosť na seba a zariadil tri ruské góly. Najskôr v piatej minúte druhej tretiny obišiel bránku a nahodil do nej puk odrazom od obrancu Jonasa Holosa. O 13 minút rozbehol po pravom krídle ďalšiu akciu, vymenil si puk s Pavlom Datsyukom a jeho bekhendovú strelu, ktorá sa odrazila od tyčky, pohodlne dorazil do bránky Ilya Kovalchuk. Tretí gól dal Radulov minútu pred koncom do prázdnej bránky a skóre potom ešte spečatil Alexei Tereschenko.

Rusi súpera k ničomu nepustili, ale v ofenzíve boli dlho bezzubí. Nevyužívali presilovky, ich obrancovia nedokázali výraznejšie podporiť ofenzívu, v ktorej boli nevýrazné najväčšie hviezdy a vidieť bolo skôr hráčov z tretej a štvrtej formácie ako Alexander Semin alebo Viktor Tikhonov.

Po postupe narazí domáci výber v Soči na podstatne ťažšieho súpera - Fínsko. A pokiaľ nechce skončiť v štvrťfinále, bude musieť výrazne pridať.

Slovinci prekonali Rakúsko

Hokejisti Slovinska slávia historický úspech. V rannom osemfinálovom dueli zdolali Rakúsko 4:0 a postúpili do štvrťfinále. Krajina, ktorá má sotva 150 registrovaných hokejistov a jediného hráča v NHL, je doteraz najväčšou senzáciou olympijského turnaja.

Skóre proti Rakúsku otvoril už v 6. minúte práve Anze Kopitar z Los Angeles Kings, ďalšie góly pridávali jeho spoluhráči. Rakúšania nedokázali odpovedať, naprázdno tentoraz vyšiel aj produktívny Michael Grabner a nevýrazný Thomas Vanek. Štvrtý gól dostali do prázdnej bránky a turnaj pre nich skončil.

Slovinsko, ktoré dokázalo v skupine poraziť Slovákov 3:1, narazí v štvrťfinále na Švédsko.

Lotyši zaskočili Švajčiarov


Po Slovinsku sa o veľké prekvapenie turnaja postarali Lotyši. Mužstvo, ktoré prehralo všetky tri duely v skupine, dokázalo v predkole play off vyradiť Švajčiarov. Vicemajstri sveta celý zápas prehrávali a nakoniec podľahli 1:3. Lotyšsko tak postúpilo do štvrťfinále, v ktorom vyzve Kanadu.

Výsledky predkola

Slovinsko - Rakúsko 4:0
Rusko - Nórsko 4:0
Česko - Slovensko 5:3
Švajčiarsko - Lotyšsko 1:3

Štvrťfinále
(stredoeurópsky čas)

st 9:00 Švédsko - Slovinsko
st 13:30 Fínsko - Rusko
st 18:00 USA - Česko/Slovensko
st 18:00 Kanada - Švajčiarsko/Lotyšsko