Alfredsson a Lundqvist stáli za tesnou výhrou Švédov nad Švajčiarskom

Piatok 14.02.2014 / 16:06 / NHL.com/sk - Olympiáda v Soči 2014

Autor Michael Langr - korešpondent NHL.com

Podeľte sa s priateľmi

V piatok ráno sa švédski hokejisti dozvedeli o strate svojho zraneného kapitána Henrika Zetterberga, ale zdá sa, že ich to príliš nerozhodilo. Krátko po poludní potvrdili úlohu favorita aj proti druhému súperovi na olympijskom turnaji v Soči, keď o najtesnejšej výhre 1:0 proti Švajčiarsku rozhodol Zetterbergov spoluhráč z Detroit Red Wings Daniel Alfredsson.

Pokým Alfou pre trojbodový zisk 'Tre Kronor' bol gól štyridsaťjedenročného veterána, Omegou bol výkon Henrika Lundqvista. Gólman New York Rangers proti dobre hrajúcemu súperovi zažiaril, pochytal všetkých 26 švajčiarskych striel a pripísal si prvú nulu na turnaji. Aj Reto Berra, ktorý dostal v opačnej bránke prednosť pred tímovou jednotkou Jonasom Hillerom, sa dlho držal.

Bezgólový stav trval až do 13. minúty tretej tretiny, keď brankár Calgary Flames nedosiahol na zakončenie Alfredssona, ktorý dorazil do bránky strelu svojho bývalého spoluhráča Erika Karlssona z Ottawa Senators. Ten si po dvoch góloch do českej siete pripísal na turnaji už tretí bod.

Švédsko je so šiestimi bodmi na čele skupiny C a zabezpečilo si priamy postup do štvrťfinále. Česko a Švajčiarsko majú po troch bodoch a zhodné skóre. O druhé miesto budú bojovať v sobotu od 18 hodiny, kedy sa stretne aj Švédsko s Lotyšskom.