Aktualizovali sme naše Zásady ochrany osobných údajov a Podmienky služieb. Tým, že budete naďalej používať naše služby aj po 1. Február 2016, vyjadrujete svoj súhlas s týmito zmenami. Preto si tieto zmenené dokumenty pozorne prečítajte.
 
SHARE
Podeľte sa s priateľmi


Gáborík sa pred Soči nestihne uzdraviť. Som extrémne sklamaný, povedal

Štvrtok 6.02.2014 / 22:35 / NHL.com/sk - Olympiáda v Soči 2014

Autor Michael Langr - korešpondent NHL.com

Podeľte sa s priateľmi


Gáborík sa pred Soči nestihne uzdraviť. Som extrémne sklamaný, povedal
Gáborík sa pred Soči nestihne uzdraviť. Som extrémne sklamaný, povedal

Slovenská nádej sa rozplynula, Marián Gáborík nepriletí na olympijské hry do Soči. Vo štvrtok to oznámil jeho klub Columbus Blue Jackets.

Elitný kanonier si od 21. decembra lieči zlomenú kľúčnu kosť zo zápasu proti Philadelphia Flyers. Postupom času začal veriť, že by mohol stihnúť návrat na ľad tak, aby si zahral na olympijskom turnaji. "Som extrémne sklamaný, že nemôžem nastúpiť za Slovensko na olympiáde. Ale chápem, že toto rozhodnutie je najlepším riešením pre moje uzdravenie aj pre národný tím," uviedol Gáborík pre NHL.com.

"Mal som to šťastie, že som mohol reprezentovať svoju krajinu na dvoch olympiádach a ďalších turnajoch. A teším sa, že budem ešte reprezentovať v budúcnosti," dodal útočník, ktorý hral za Slovensko na dvoch predchádzajúcich olympiádach a na štyroch majstrovstvách sveta (2001, 2004, 2005, 2007).

"Marián tvrdo pracoval na tom, aby sa uzdravil a vrátil na ľad s vierou, že bude reprezentovať svoju krajinu v Soči," uviedol Jarmo Kekalainen, generálny manažér Columbusu. "Zdieľame jeho sklamanie, že sa to nepodarilo, ale sme optimistickí, že sa čoskoro uzdraví."

Gáborík, ktorý na jeseň laboroval aj so zraneným kolenom, odohral v prebiehajúcej sezóne NHL len 18 zápasov. V nich dal päť gólov a nazbieral 12 bodov.