Aktualizovali sme naše Podmienky služieb NHL.com a Zásady ochrany osobných údajov. Tým, že naďalej používate online služby NHL, vyjadrujete svoj súhlas s týmito aktualizovanými dokumentami a so spôsobom riešenia sporov.
Vitajte |účet|Odhlásiť 
NOVINKA! PRIHLÁSTE SA PROSTREDNÍCTVOM SOCIÁLNYCH SIETÍ
ALEBO
Užívateľské meno / e-mailHelso
 

Kanada povolala St. Louisa. Zaslúži si to, tvrdí zranený Stamkos

Štvrtok 6.02.2014 / 20:47 / NHL.com/sk - Olympiáda v Soči 2014

Autor Michael Langr - korešpondent NHL.com

Podeľte sa s priateľmi


Kanada povolala St. Louisa. Zaslúži si to, tvrdí zranený Stamkos
Kanada povolala St. Louisa. Zaslúži si to, tvrdí zranený Stamkos

Keď niekto kvôli zdravotným problémom vypadne z olympijskej zostavy, povolajte Martina. V českej olympijskej reprezentácii zastúpi zraneného Vladimíra Sobotku útočník Martin Erat, v tej kanadskej zase Stevena Stamkosa nahradí útočník Martin St . Louis.

Vedenie kanadského tímu nechalo doma ďalších kandidátov Clauda Girouxa alebo Erica Staala a ako záskok za elitného strelca, ktorý si nestačil uzdraviť zlomenú holennú kosť, si vybralo hráča z rovnakého klubu - Tampa Bay Lightning. Kapitán tímu z Floridy poletí v 38 rokoch na svoju druhú olympiádu. Prvú účasť si pripísal v Turíne 2006.

"Je to pre mňa skvelá príležitosť. Myslím, že keby ste sa opýtali Stamkosa, kto by mal ísť namiesto neho, povedal by, že ja. Takže sa budem snažiť, aby som nesklamal, " uviedol veterán Tampy. A jeho zranený spoluhráč súhlasil. "Je to pre Martyho veľký deň. Ak je v našej kabíne niekto, kto si to od prvej chvíle zaslúži, tak je to on. "

Tvorivý St. Louis v minulosti dokázal, že vie zahrať na veľkom európskom ľade. Pri výluke v sezóne 2004-05 nazbieral vo švajčiarskej lige za Lausanne 25 bodov v 23 štartoch. A na majstrovstvách sveta v roku 2009 si pripísal dokonca 15 bodov v deviatich zápasoch.

V bodovaní NHL sa v tejto sezóne drží v top 20. V 56 odohraných dueloch dal 25 gólov a na 29 prihral.