SHARE
Podeľte sa s priateľmi


Gáborík prvýkrát korčuľoval, Columbus by ho rád nechal rozohrať v Soči

Nedeľa 2.02.2014 / 12:00 / NHL.com/sk - Čo sa deje v Lige

Autor Michael Langr - korešpondent NHL.com

Podeľte sa s priateľmi


Gáborík prvýkrát korčuľoval, Columbus by ho rád nechal rozohrať v Soči
Gáborík prvýkrát korčuľoval, Columbus by ho rád nechal rozohrať v Soči

Columbus Blue Jackets čaká pred olympijskou pauzou trojzápasový trip, na ktorý s tímom odcestuje aj rekonvalescent Marián Gáborík. Hviezdny útočník však nezasiahne ani do jedného zo spomínaných zápasov a v NHL prvýkrát nastúpi až po turnaji v Soči. Média o tom informoval kouč Todd Richards.

Gáborík si 21. decembra v zápase s Philadelphia Flyers zlomil kľúčnu kosť a o tri dni neskôr podstúpil operáciu. Po viac než mesačnej rekonvalescencii si v sobotu prvýkrát zakorčuľoval na konci ranného tréningu a skúšal aj strieľať, ale cvičenia s tímom sa nezúčastnil.

Podľa Richardsa stále nie je isté, či dajú lekári Gáboríkovi odobrenie k tomu, aby mohol reprezentovať Slovensko na olympiáde. Hokejový turnaj mužov začína 12. februára, Slováci hrajú prvý zápas o deň neskôr proti USA.

Pre Blue Jackets by však bol variant s Gáboríkovým štartom v Soči určite výhodnejší. Počas pauzy totiž nesmú kluby NHL trénovať a slovenský útočník by sa tak horšie dostával do herného tempa.

"Bez tréningov trochu stratí v porovnaní s tým, keby bežala normálna sezóna a my by sme sa mu mohli každý deň venovať," upozornil Richards.

Gáborík, ktorý reprezentoval Slovensko na olympiádach 2006 a 2010, má za sebou 787 zápasov v NHL za Minnesota Wild, New York Rangers a Blue Jackets a v nich 341 gólov a 686 bodov. V tejto sezóne však odohral len 18 duelov, v ktorých dal päť gólov a pripísal si sedem asistencii. Pred zranením kľúčnej kosti ho na jeseň trápili problémy s kolenom. Sobotňajší zápas s Floridou bol 19. v rade, pre ktorý bol zapísaný na listine zranených.

Hemský je späť

Česká reprezentácia utrpela stratu danú zdravotnými problémami Vladimíra Sobotku zo St. Louis Blues. Univerzálny útočník bude so zranenou nohou minimálne štyri týždne mimo hry. Dobrou správou pre národný tím však je, že do hry sa vrátil Aleš Hemský.

Útočník Edmonton Oilers chýbal v NHL od 15. januára, keď kvôli zraneniu členka vynechal sedem stretnutí. V sobotu naskočil do zápasu na ľade Boston Bruins, v ktorom uspeli domáci 4:0.