SHARE
Podeľte sa s priateľmi


Generálnym manažérom Sabres sa stal Tim Murray

Štvrtok 9.01.2014 / 18:11 / NHL.com/sk - Čo sa deje v Lige

NHL.com

Podeľte sa s priateľmi


Generálnym manažérom Sabres sa stal Tim Murray
Generálnym manažérom Sabres sa stal Tim Murray

Celok Buffalo Sabres má nového generálneho manažéra. Vo štvrtok sa ním stal Tim Murray, ktorý naposledy pôsobil ako asistent GM u Ottawa Senators. Murrayho predstavil klub na tlačovej konferencii v hale First Niagara Center.

Prezident pre hokejové operácie Pat LaFontaine strávil dva mesiace vyhľadávaním a pohovormi s kandidátmi na miesto, ktoré sa uvoľnilo po odvolaní Darcyho Regiera.

Tim Murray je synovcom Bryan Murrayho, generálneho manažéra Senators.

Sabres takisto najali Craiga Patricka do role špeciálneho poradcu. Patrick pôsobil v podobnej úlohe u Columbus Blue Jackets.

Tim Murray má za sebou pôsobenie u Detroit Red Wings, Florida Panthers, Anaheim Ducks a New York Rangers. V Ottawe pracoval od roku 2007.

LaFontaine, niekdajšia hviezda NHL, pôsobí vo funkcii prezidenta hokejových operácií Sabres od 13. novembra. Ako dočasného hlavného trénera najal Teda Nolana, ktorý má v Buffale pracovať do konca sezóny.

Klub je aktuálne s 28 bodmi najslabším v celej NHL. Za predposledným tímom Atlantickej divízie Florida Panthers zaostáva o 10 bodov, na postupovú pozíciu do play off mu chýba už 19 bodov.