SHARE
Podeľte sa s priateľmi


Gáborík si hneď po návrate na ľad zlomil kľúčnu kosť

Nedeľa 22.12.2013 / 15:22 / NHL.com/sk - Čo sa deje v Lige

Autor Michael Langr - korešpondent NHL.com

Podeľte sa s priateľmi


Gáborík si hneď po návrate na ľad zlomil kľúčnu kosť
Gáborík si hneď po návrate na ľad zlomil kľúčnu kosť

Smola Mariána Gáboríka nemá konca. Sotva sa slovenský útočník v sobotu vrátil na ľad s vyliečeným kolenom, zlomil si v zápase s Philadelphia Flyers kľúčnu kosť.

Columbus Blue Jackets umiestnili svojho elitného kanoniera v noci na nedeľu na listinu zranených hráčov. Podľa generálneho manažéra Jarmo Kekalainena je doba jeho absencie zatiaľ neznáma.

Gáborík odohral v tejto sezóne len 18 zápasov, v ktorých dal päť gólov a získal 12 bodov. Potom vynechal 17 zápasov v rade kvôli natiahnutým kolenným väzom.

V zápase s Philadelphiou (6:3 pre Columbus) sa dostal do zveráku medzi Braydona Coburna a Zaca Rinalda potom, čo vystrelil na bránku a puk dorazil do siete Ryan Johansen. Gáborík si tak síce pripísal asistenciu, ale odniesol si to nepríjemným zranením. Z ľadu sa zdvihol sám, odtiaľ však zamieril rovno do kabín.

"Súcitíme s ním. Tvrdo pracoval na návrate, bol veľmi rád, že môže znovu hrať," uviedol kouč Todd Richards. "Pre náš tím je to veľká strata. Kým sa zranil, bolo vidieť, ako nás pozdvihol a ako dobre hral."

Veľká strata je to aj pre slovenskú reprezentáciu. V prípade konzervatívnej liečby by mohla rekonvalescencia trvať aj niekoľko mesiacov a Gáborík by tak pravdepodobne nestihol olympiádu v Soči. Pokiaľ by došlo k operácii, teoreticky by hviezdny útočník mohol februárový turnaj stihnúť. Nominácia však musí byť hotová prvý januárový týždeň.

2. KOLO
 
Penguins vedú v sérii 2:1
 
Séria vyrovnaná 1:1
 
  Séria vyrovnaná 1:1
 
Sharks vedú v sérii 2:0