SHARE
Podeľte sa s priateľmi


Ovechkin si ladí formu na Soči aj na play off, Tampe dal štyri góly

Streda 11.12.2013 / 15:18 / NHL.com

Autor Michael Langr - korešpondent NHL.com

Podeľte sa s priateľmi


Ovechkin si ladí formu na Soči aj na play off, Tampe dal štyri góly
Ovechkin si ladí formu na Soči aj na play off, Tampe dal štyri góly

Odvtedy, čo ruský krížnik Alex Ovechkin zakotvil v prístave Washington Capitals, bol osud armády z hlavného mesta USA spojený s jeho menom. To sa potvrdilo aj v utorok, kedy štyrmi gólmi počas jediného večera vrátil do zápasu svoj tím, ktorý prehrával s Tampa Bay Lightning už 0:3.

Ovechkin skompletizoval svoj 13. hattrick v NHL, prekonal Petra Bondru v klubovom rekorde strelených gólov v presilovke (138) a pomohol k výhre 6:5 v nájazdoch.

"Túto situáciu (pomalšie štarty do zápasov) poznáme, už sme to zažili. Všetci vedeli, že nám ešte ostáva množstvo času do konca a musíme ísť krok za krokom," uviedol kanonier, ktorý prebudil Washington gólom na 1:3 v 15. minúte, dvoma gólmi v druhej tretine a jedným v tretej vždy dotiahol jeho deficit.

"Ani jeden z tých štyroch gólov si nemusel vypracovať. Pri prvom sa nepohol, pri posledných dvoch tiež nie. Pokiaľ ho necháte tak často strieľať, doženie vás k sklamaniu," uviedol kouč Tampy Jon Cooper.

V nájazdoch sa washingtonský kapitán síce už nepresadil, ale tie nakoniec rozhodol Troy Brouwer a Caps vďaka tomu vyhrali piaty krát z posledných šiestich zápasov. V Metropolitnej divízii sú druhí s veľkým náskokom pred tretím mužstvom Carolina Hurricanes.

Ovechkin odskočil na čele tabuľky strelcov Alexandrovi Steenovi zo St. Louis na náskok piatich gólov. V 29 zápasoch tejto sezóny dal už 26 gólov, s 35 bodmi sa pomaly prediera aj do špičky v produktivite.

"Je to čistý snajper," pripojil sa washingtonský tréner Adam Oates. "Štvrtý gól po dlhom a tvrdom pase na zlom ľade dal po úžasnej strele. Preto je superhviezdou."

Sezóna 2013-14 by mala podľa mnohých prognóz byť práve rokom ruského delostrelca. Na jej začiatku bol nositeľom pochodne pri olympijskej štafete, vo februári by mal viesť domácu zbornú za vytúženými zlatými medailami z turnaja v Soči. Vo Washingtone zase po ôsmich sezónach s Ovechkinom očakávajú útok na najvyššie méty v NHL. Nielen individuálny - tam už muž s číslom 8 nemusí s tromi Hart Trophy pre najužitočnejšieho hráča ligy, s Art Ross Trophy pre víťaza bodovania a tromi cenami pre najlepšieho strelca sezóny nič dokazovať.

Významnejší klubový úspech mu však stále chýba. Najďalej sa 'Ovie' dostal do druhého kola play off v rokoch 2009 a 2012. A to je na taký ambiciózny tím vedený podľa mnohých najlepším hráčom sveta dosť málo.