Aktualizovali sme naše Podmienky služieb NHL.com a Zásady ochrany osobných údajov. Tým, že naďalej používate online služby NHL, vyjadrujete svoj súhlas s týmito aktualizovanými dokumentami a so spôsobom riešenia sporov.
Vitajte |účet|Odhlásiť 
NOVINKA! PRIHLÁSTE SA PROSTREDNÍCTVOM SOCIÁLNYCH SIETÍ
ALEBO
Užívateľské meno / e-mailHelso
 

Ovechkin sa zranil, v sobotu by však mal hrať

Štvrtok 31.10.2013 / 17:58 / NHL.com/sk - Čo sa deje v Lige

Autor Michael Langr - korešpondent NHL.com

Podeľte sa s priateľmi


Ovechkin sa zranil, v sobotu by však mal hrať
Ovechkin sa zranil, v sobotu by však mal hrať

Tím Washington Capitals sa bude musieť zaobísť bez svojho kapitána. Alex Ovechkin vynechá piatkový zápas na ľade Philadelphia Flyers kvôli zraneniu hornej polovice tela.

Podľa správ z klubu trénoval ruský kanonier vo štvrtok miesto s mužstvom Capitals len so zraneným obrancom Johnom Erskinom a s kondičným trénerom Markom Nemishom. Do Philadelphie s tímom neodcestuje.

Zranenie by však nemalo byť dlhodobé . Podľa trénera Adama Oatesa by sa mohol Ovechkin vrátiť do zostavy už v sobotu proti Florida Panthers.

Líder Washingtonu sa zranil v pondelkovom zápase proti Vancouver Canucks (Caps prehrali 2:3), keď narazil do brankára Roberta Luonga po tom, čo ho podrazil obranca Alexander Edler. Piatkový duel bude prvý Ovechkinovou absencií kvôli zraneniu od 22. februára 2012.

Do novej sezóny vykročil držiteľ posledný Hart Trophy a najlepší strelec minulej sezóny rázne. V 12 zápasoch dal 10 gólov a pridal päť asistencií.

Scuderi je po operácii

Zdravotné problémy má aj Rob Scuderi. Tridsaťštyriročný obranca Pittsburgh Penguins podstúpil v stredu operáciu zlomeného členka. Zranenie utrpel 26. októbra pri blokovaní strely v zápase proti Toronto Maple Leafs. Pittsburghu bude letná posila z Los Angeles chýbať šesť až osem týždňov. Súčasnou absenciou prerušil Scuderi sériu 276 štartov bez jediného vynechaného duelu.