Vitajte |účet|Odhlásiť 
NOVINKA! PRIHLÁSTE SA PROSTREDNÍCTVOM SOCIÁLNYCH SIETÍ
ALEBO
Užívateľské meno / e-mailHelso
 

Buffalo vymenilo Vaneka do Islanders za Moulsona

Pondelok 28.10.2013 / 10:00 / NHL.com/sk - Články

NHL.com

Thomas Vanek patrí celku New York Islanders.

Klub z Long Islandu získal elitné ľavé krídlo v noci na pondelok pri výmene, v rámci ktorej putoval do Buffalo Sabres útočník Matt Moulson a k tomu právo výberu v 1. kole draftu 2014 a výberu v 2. kole 2015.

Dvadsaťdeväťročný Vanek dal v novej sezóne za Buffalo štyri góly a mal päť asistencií v 13 zápasoch. Ako päťka draftu 2003 nazbieral doteraz v NHL 254 gólov a 243 asistencií v 598 zápasoch, keď zatiaľ všetky odohral v drese Sabres. Za sebou má aj 36 duelov play off, v ktorých si pripísal 20 bodov (15+5).

Islanders zahájili sezónnu s bilanciou 4-4-3, naposledy prehrali 2:5 s tímom Philadelphia Flyers. Generálny manažér Garth Snow je so štartom nespokojný, cítil, že klub, ktorý vlani potrápil v play off Pittsburgh Penguins, má na viac.

"Môžem povedať, že nie som spokojný s tým, akú máme zatiaľ bilanciu. Sme lepší, než ako vyzeráme. Nechcel som sedieť a nechať utekať zápasy," uviedol Snow pre list Newsday.

Veľký debut v novom drese čaká rakúskeho útočníka českého pôvodu v utorok proti rivalom New York Rangers.

Buffalo získalo v osobe Moulsona predovšetkým strelca. Dvadsaťdeväťročné ľavé krídlo má za sebou tri sezóny v NHL, v ktorých dal vždy minimálne 30 gólov a v minulom ročníku nazbieral 44 bodov (15+29) v 47 štartoch. V novej sezóne má v 11 zápasoch na konte šesť gólov a tri asistencie.

Nová posila by sa mala v Buffale predstaviť už v pondelok proti Dallas Stars. "Verím, že Matt klubu pomôže v tom, čo aktuálne potrebuje, prinesie vodcovské schopnosti a góly," uviedol Darcy Regier, generálny manažér Sabres.

"Získali sme k tomu voľby v prvom a druhom kole (draftu). V súčasnej situácii klubu je to dôležité. Či ich použijeme naozaj až v draftoch, alebo ich využijeme už v tejto sezóne (ako artikel výmen), musíme ešte zvážiť. Ale boli to veci, na ktoré sme sa v tomto obchode sústredili."

Vanek aj Moulson sa v lete stanú voľnými hráčmi bez obmedzení.

ŠTVRŤFINÁLE KONFERENCIE
vs.
1. zápas sa hrá 18.4.
vs.
1. zápas sa hrá 16.4.
vs.
1. zápas sa hrá 16.4.
vs.
1. zápas sa hrá 17.4.
vs.
1. zápas sa hrá 17.4.
vs.
1. zápas sa hrá 17.4.
vs.
1. zápas sa hrá 16.4.
vs.
1. zápas sa hrá 17.4.