Vitajte |účet|Odhlásiť 
NOVINKA! PRIHLÁSTE SA PROSTREDNÍCTVOM SOCIÁLNYCH SIETÍ
ALEBO
Užívateľské meno / e-mailHelso
 

Martínek podpísal s Islanders, Garbutt dostal 5 zápasov

Štvrtok 24.10.2013 / 11:06 / NHL.com/sk - Čo sa deje v Lige

NHL.com

New York Islanders podpísali v stredu ročnú zmluvu s Radkom Martínkom. Český veterán sa dočkal v 37 rokoch po tom, čo zo zostavy vypadol elitný zadák Ľubomír Višňovský, ktorý utrpel v sobotu otras mozgu a na zatiaľ neurčitú dobu je mimo hru.

Martínek je na Long Islande ako doma, v klube strávil 10 zo svojich 11 sezón v NHL. Okrem toho pôsobil aj v Columbus Blue Jackets. V posledných dňoch trénoval s Islanders a podpis zmluvy sa vzhľadom k Višňovského ťažkostiam očakával. Kontrakt by mu mal zaistit ročný príjem 600 tisíc dolárov.

Martínek odohral v NHL 473 zápasov, v ktorých dal 25 gólov a nazbieral 107 bodov.

Trest pre Garbutta

Útočník Ryan Garbutt z Dallas Stars dostal dištanc na päť zápasov . Oddelenie pre hráčsku bezpečnosť NHL ho suspendovalo za atak na Dustina Pennera z Anaheim Ducks počas sobotňajšieho zápasu v Anaheime.

Podľa kolektívnej zmluvy a jeho ročného platu príde Garbutt o 14.743,60 dolára. Tie poputujú na Asistenčný fond pre zranených hráčov.

Brodin: Zlomená jarmová kosť

Obranca Jonas Brodin z klubu Minnesota Wild má zlomenú jarmovú kosť. Svojmu tímu bude chýbať na zatiaľ neznámu dobu. Zranenie vzniklo tým, že Brodin dostal pri utorkovom zápase s Nashville Predators (2:0 pre Minnesotu) pukom do tváre.

"Bolo dosť hrozné vidieť niekoho dostať takhle pukom. Mrzí nás to," uviedol Mike Yeo, kouč Minnesoty. Miesto dvadsaťročného švédskeho beka dostanú väčšiu šancu ďalší mladíci v defenzíve Wild - Nate Prosser alebo Mathew Dumba, ktorí toho zatiaľ veľa neodohrali.

Zranený Kostka

Chicago Blackhawks sa musí 4-6 týždňov zaobísť bez obrancu Michaela Kostku. Dôvodom je zranenie dolnej polovice tela, ktoré sa prihodilo na utorňajšom tréningu.

Kostka prišiel v lete z Toronto Maple Leafs a za Chicago zatiaľ odohral len dve stretnutia.

ŠTVRŤFINÁLE KONFERENCIE
vs.
1. zápas sa hrá 18.4.
vs.
1. zápas sa hrá 16.4.
vs.
1. zápas sa hrá 16.4.
vs.
1. zápas sa hrá 17.4.
vs.
1. zápas sa hrá 17.4.
vs.
1. zápas sa hrá 17.4.
vs.
1. zápas sa hrá 16.4.
vs.
1. zápas sa hrá 17.4.