Jágr odohral 1400. zápas v NHL

Streda 23.10.2013 / 11:04 / NHL.com/sk - Články

Autor Michael Langr - korešpondent NHL.com

Podeľte sa s priateľmi

Jaromír Jágr má za sebou 1400 zápasov v NHL. Jubilejný duel, ktorý odohral na ľade Columbus Blue Jackets, si však určite predstavoval trochu inak. Síce v ňom asistoval na gól Michaela Rydera, ale ten bol jediný pre New Jersey Devils, ktoré prehralo 1:4 a s bilanciou 1-5-3 figuruje na šiestom mieste Metropolitnej divízie.

Devils tak nenadviazali na sobotné víťazstvo 4:0 práve nad newyorským rivalom. "Chceli sme na tej výhre stavať," uviedol kapitán Bryce Salvador. "Na začiatku sa nám to darilo, dali sme gól v presilovke. Ale to bolo všetko."

Jágr totiž putoval v 9. minúte na trestnú lavicu za držanie a Brandon Dubinsky po 95 sekúndach vyrovnal. Od tej doby bola doterajšia prevaha New Jersey preč, Columbus ešte do prestávky viedol a nakoniec pohodlne zvyšoval náskok.

Devils prehrali mimo vlastný ľad všetkých sedem zápasov sezóny, v dvoch prípadoch v nich získali aspoň bod.

"Ďalšia porážka. Z tejto krízy nás môže dostať snáď len Marie Rottrová a jej nádherný hlas. Idem počúvať," napísal český veterán v nadsázke na svojom masovo sledovanom facebookovom profile.

Ďalší zápas hrajú Devils vo štvrtok doma proti Vancouver Canucks, v sobotu sa predstavia na ľade Jágrovho posledného klubu Boston Bruins.