Aktualizovali sme naše Podmienky služieb NHL.com a Zásady ochrany osobných údajov. Tým, že naďalej používate online služby NHL, vyjadrujete svoj súhlas s týmito aktualizovanými dokumentami a so spôsobom riešenia sporov.

Nedeľa 13.10.2013 / 12:02 / NHL.com/sk - Články

Autor Michael Langr - korešpondent NHL.com

Podeľte sa s priateľmi

Snový vstup do NHL dostal prvú trhlinu. Devätnásťročný útočník Tomáš Hertl, ktorý ešte pred víkendom viedol kanadské bodovanie celej ligy, sa zranil.

Nováčik v zostave San Jose Sharks strelil hneď v 55. sekunde sobotňajšieho zápasu proti Ottawa Senators (3:2 pre San Jose) svoj siedmy gól sezóny, čím si upevnil pozíciu najlepšieho strelca súťaže. Dve minúty pred koncom druhej tretiny však opustil ľad kvôli zraneniu.

Hertl sa snažil prebiť pred bránku Ottawy, so sklonenou hlavou však pritom nabúral do Clarka MacArthura. Potom ihneď odišiel z ľadu a do zápasu sa už nevrátil. V priebehu tretej tretiny bol v starostlivosti klubových lekárov. Potom sa objavili prvé správy ohľadne jeho zranenia.

"Narazil do hráča. Má nejaké bolesti, ale myslím, že zajtra bude v poriadku," uviedol pre list Mercury News kouč Sharks Todd McLellan. Zároveň naznačil, že sa nejedná o otras mozgu, ale o problém s ramenom. A že sa české krídlo možno objaví na ľade už pri nedeľňajšom tréningu.

"Uvidíme, ako sa bude cítiť. Keď bude mať bolesti, tak ho vynechá. Teraz dva dni nehráme a ak nebude v nedeľu na ľade, môže využiť voľno, aby sa dal do poriadku, a pripojil sa neskôr," dodal McLellan.

Hertl, ktorý v utorok nastrieľal štyri góly do siete New York Rangers a až do sobotňajšieho hattricku Sidney Crosbyho viedol bodovanie ligy, bol terčom ataku súpera už v predchádzajúcom zápase. V ňom si na neho nedovolene vyšliapol Alex Edler z Vancouver Canucks. Od vedenia NHL za to dostal trojzápasový dištanc.