SHARE
Podeľte sa s priateľmi


Stuart dostal dištanc, Edlera čaká vypočutie za faul na Hertla

Piatok 11.10.2013 / 18:25 / NHL.com/sk - Čo sa deje v Lige
Podeľte sa s priateľmi


Stuart dostal dištanc, Edlera čaká vypočutie za faul na Hertla
Stuart dostal dištanc, Edlera čaká vypočutie za faul na Hertla

Oddelenie pre hráčsku bezpečnosť NHL má tento týždeň naponáhlo. Disciplinárna komisia dištancovala obrancu Brada Stuarta, pokutovala útočníka Fransa Nielsena a bude riešiť ďalšie dva prípady - medzi nimi aj faul na Tomáša Hertla.

Českého mladíka zo San Jose Sharks, ktorý sa v prvých troch zápasoch uviedol šiestimi gólmi vrátane trúfalého zakončenia s hokejkou medzi nohami, zostrelil vo štvrtkovom zápase s Vancouver Canucks obranca Alexander Edler. Toho tak v piatok čaká vypočutie pred disciplinárkou.

Edler v čase 39:46 trafil Hertla neďaleko striedačky Canucks a pri strete mu zložil helmu. Atakujúci hráč nebol v zápase potrestaný a útočník San Jose zápas dohral. Na centrále v New Yorku sa rieši, či išlo o nedovolený zákrok do hlavy.

"O tom nie je pochýb. Bol to jasný úmysel, tak by sa k tomu aj malo pristupovať," tvrdil po zápase Todd McLellan, kouč Sharks, ktorí vo Vancouveri zvíťazili 4:1 a bez straty bodu vládnu Západnej konferencii.

Vypočutie pred disciplinárkou musí podstúpiť aj Patrick Kaleta, útočník tímu Buffalo Sabres. Ten dostal pozvanie k tomu, aby sa do New Yorku dostavil osobne - to je podľa Kolektívne zmluvy nutné v prípade, že trest môže prekročiť päť zápasov.

Kaleta v čase 3:10 trafil obrancu Jacka Johnsona. Za zákrok nebol vylúčený, ale potom si išiel odsedieť päť minút za bitku s Jaredom Bollom. Aj Johnson stretnutie dohral. Aj tu sa rieši, či išlo o nedovolený úder do hlavy. A aj tu vyhral tím poškodeného, teda Columbus, 4:1.

O deň skôr vyniesol šéf komísie Brendan Shanahan tiež trest u staršieho prehrešku. Brad Stuart zo San Jose dostal trojzápasový dištanc za nedovolený úder do hlavy Ricka Nasha z New York Rangers v utorňajšom zápase. Na základe svojho ročného platu a Kolektívne zmluvy príde Stuart o 55 384,62 dolárov. Pokuta putuje do Fondu pre krízovú asistenciu. Nash sa do zápasu nevrátil.

Pokutou 5 tisíc dolárov bol potrestaný aj Frans Nielsen z New York Islanders. Pyká za seknutie centra Martina Hanzala v utorkovom zápase s Phoenix Coyotes. Aj tieto peniaze putujú do Fondu.

FINÁLE KONFERENCIE
 
  Penguins vyhrali sériu 4:3
 
Sharks vyhrali sériu 4:2