Užívateľské meno / e-mailHelso

Vo Winnipegu tlieskali súperovi, Wild povolali Zuckera

Pondelok 7.10.2013 / 15:23 / NHL.com/sk - Čo sa deje v Lige

NHL.com

Hoci do mesta priletel ako súper, dočkal sa Teemu Selanne vo Winnipegu kráľovského privítania. Fanúšikovia si veľmi dobre pamätajú na jeho začiatky v NHL, počas ktorých strávil v ich klube štyri a pol sezóny a hneď v tej prvej nastrieľal skvelých 76 gólov.

Fínsky veterán v drese Anaheim Ducks si vyslúžil obrovský aplauz 15004 divákov. "(Fanúšikovia) boli neuveriteľní. Krásny pocit," ďakoval Selanne, ktorý v zápase nebodoval, ale napriek tomu slávil výhru 3:2.

Vzhľadom k tomu, že prežíva svoju finálnu sezónu kariéry a Jets už doma s Anaheimom v základnej časti hrať nebudú, bol to pre neho zrejme posledný zápas vo Winnipegu - pokiaľ sa oba celky nestretnú v play off.

Coyle bude 3-4 týždne mimo hry

Vedenie klubu Minnesota Wild v nedeľu oznámilo, že povolalo Jasona Zuckera z farmárskeho tímu AHL Iowa Wild.

Útočník by mal zaplniť medzeru v zostave, ktorá vznikla po tom, čo sa zranil center Charlie Coyle. Ten bude s natiahnutými väzmi v kolene chýbať tri až štyri týždne. Zranenie si privodil v sobotňajšom stretnutí proti Anaheim Ducks.

Dvadsaťjedenročný Zucker odohral v minulom ročníku za Wild 20 zápasov, v ktorých dal štyri góly a na jeden nahral. Zahral si aj v play off, kde mal v piatich dueloch bilanciu 1 +1. Coyle odohral v poslednej sezóne 39 zápasov a v nich nazbieral 14 bodov (8+6). V piatich dueloch play off si pripísal tiež dva body.

Minnesota má po dvoch stretnutiach dva body - s Los Angeles Kings prehrala po nájazdoch, s Anaheimom po predĺžení.

Nonis bol v nemocnici

Generálny manažér Dave Nonis z Toronto Maple Leafs strávil noc v nemocnici. Počas sobotňajšieho zápasu proti tímu Ottawa Senators mu bolo nevoľno a musel byť hospitalizovaný. Podľa správ rôznych médií bol však už prepustený domov.

"Počas druhej tretiny sa viceprezident a generálny manažér Dave Nonis necítil dobre, " píše sa vo vyhlásení Maple Leafs. " Po prezretí klubovým lekárom v (hale) Air Canada Centre bol preventívne požiadaný, aby sa dostavil do nemocnice na ďalšie testy. Cez noc sa jeho stav veľmi zlepšil."