Aktualizovali sme naše Podmienky služieb NHL.com a Zásady ochrany osobných údajov. Tým, že naďalej používate online služby NHL, vyjadrujete svoj súhlas s týmito aktualizovanými dokumentami a so spôsobom riešenia sporov.
Vitajte |účet|Odhlásiť 
NOVINKA! PRIHLÁSTE SA PROSTREDNÍCTVOM SOCIÁLNYCH SIETÍ
ALEBO
Užívateľské meno / e-mailHelso
 

Vokoun bude chýbať tri až šesť mesiacov

Streda 2.10.2013 / 20:10 / NHL.com/sk - Čo sa deje v Lige

NHL.com

Podeľte sa s priateľmi


Vokoun bude chýbať tri až šesť mesiacov
Vokoun bude chýbať tri až šesť mesiacov

Tomáš Vokoun bude chýbať tímu Pittsburgh Penguins tri až šesť mesiacov. Tak dlho bude trvať liečba následkov trombózy, ktorú český brankár utrpel počas tohtoročnej prípravy na NHL. Oznámil to generálny manažér Ray Shero.

"Fyzicky aj psychicky je na tom skvele, to je dobrá správa. Bude však brať prášky na riedenie krvi," upozornil šéf Penguins. "Pri tom smie posilňovať a robiť všetko - okrem hokeja."

Za tri mesiace nechá vedenie klubu vykonať testy, na ktorých doktori Vokouna buď uschopní, alebo nariadi ďalšiu liečbu.

"Teraz nemyslím na svoju kariéru ani na hokej. Viac starostí si robím o svoje dlhodobé zdravie," uviedol tridsaťsedemročný Vokoun. "Od doktorov aj od klubu sa mi dostalo skvelej starostlivosti. Dostávam rady od najlepších profesionálov. Viem, na čom som. Tri mesiace (pauzy) je minimum. Doktori budú monitorovať moje zdravie a pokroky. A potom urobí ďalšie rozhodnutia."

Vokoun mal byť aj tento rok silným náhradníkom Pittsburghu. Tak ako v minulej sezóne, kedy v prvom kole play-off proti New York Islanders vystriedal Marc-Andre Fleuryho a už ho do bránky nepustil. Miesto českého veterána teraz bude Fleuryho dvojkou neskúsený mladík Jeff Zatkoff. Napriek špekuláciám o podpise Ilyi Bryzgalova Shero uviedol, že v súčasnosti nemieni zháňať iného brankára.