Postup Chicaga je blízko. Výhru v L.A. zariadili Slováci

Piatok 7.06.2013 / 13:18 / NHL.com/sk - Michael Langr

Autor Michael Langr - korešpondent NHL.com

Podeľte sa s priateľmi

Chicago Blackhawks siaha na finále Stanley Cupu. Potom, ako jeho hokejisti v utorok prehrali tretí zápas série s Los Angeles Kings 1:3, dokázali vo štvrtok ako prvý tím v tohtoročnom play off po prvý krát zdolať nedobytnú kalifornskú pevnosť. Kings doteraz vyhrali doma všetkých osem zápasov (v súčte so základnou časťou 15 v rade), tentoraz však na súpera nestačili.

Pri výhre 3:2 hral veľkú úlohu jeden Čech a dvaja Slováci. Obranca Michal Rozsíval sa kvôli disciplinárnemu trestu Duncana Keitha za úmyselnú hru vysokou hokejkou v treťom dueli posunul medzi štyroch top obrancov a odohral 25:28 minút (čo je jeho najdlhší čas strávený na ľade v jednom zápase bez predĺženia v tejto sezóne) a odohral veľmi solídnu defenzívnu partiu. A dvojica Michal Handzuš - Marián Hossa zariadila víťazný gól.

V 2. minúte tretej tretiny za stavu 2:2 využil obranca Johny Oduya zlé striedanie Los Angeles, vyslal do brejku Handzuša, ktorý prihral krížom na pravú stranu Hossovi. Slovenský kanonier nádhernou strelou bez prípravy prekonal presúvajúceho sa Jonathana Quicka.

"Oni majú dobrý prechod do útoku. Toto nemôžeme dopustiť," hnevá sa Quick. "Je to jedna z vecí, o ktorých sme sa v minulých zápasoch bavili. Musíme sa v tom zlepšiť."

Pokiaľ však zlepšenie nepríde hneď, bude neskoro. Séria sa presúva do Chicaga za stavu 3:1 pre Blackhawks. A tak ako sú Kings tento rok skvelí na domácom ľade, tak mizerní sú v arénach súperov. V play off uspeli vonku v jedinom zápase (v 1. kole v St. Louis), zato sedemkrát prehrali.

"Máme ohromnú šancu postúpiť v našom vlastnom baráku," teší sa brankár Corey Crawford.

Piate finále Západnej konferencie je na programe v sobotu večer (nedeľa 2:00 stredoeurópskeho času).