Aktualizovali sme naše Podmienky služieb NHL.com a Zásady ochrany osobných údajov. Tým, že naďalej používate online služby NHL, vyjadrujete svoj súhlas s týmito aktualizovanými dokumentami a so spôsobom riešenia sporov.

Pittsburghu opäť zlyhal útok. A Bruins siahajú na finále

Štvrtok 6.06.2013 / 14:19 / NHL.com/sk - Michael Langr

Autor Michael Langr - korešpondent NHL.com

Podeľte sa s priateľmi

Pred tretím finále Východnej konferencie sa v NHL nehovorilo takmer o ničom inom, ako či do bránky Pittsburgh Penguins naskočí Tomáš Vokoun, alebo Marc-Andre Fleury. Kouč Dan Bylsma sa rozhodol správne – dôveru dal českému veteránovi a ten podal fantastický výkon. Lenže problém Pens pretrváva niekde inde: v neschopnosti hviezd strieľať góly.

Sidney Crosby, Evgeni Malkin, Jarome Iginla, James Neal... Pittsburgh disponuje množstvom ofenzívnych es prvej veľkosti. Lenže táto plejáda hviezd, doplnená o ďalších skvelých hráčov ako Chris Kunitz, Pascal Dupuis, Jussi Jokinen alebo Brenden Morrow, je oproti Boston Bruins bezzubá. V troch zápasoch dali Penguins len dva góly a preto prehrávajú už 0:3 na zápasy.

Stredajší zápas v Bostone to presne potvrdil. Hostia rozvinuli drvivú ofenzívnu líniu. Vyhrávali vhadzovania. Prekonali súpera v mnohých osobných súbojoch, doslova ich rozvešiavali po mantineloch. A na rozdiel od predchádzajúcich duelov ich ani nepúšťali do príliš mnohých nebezpečných brejkov. Cez zákopy ovládané gólmanom Tuukka Raskom sa však za 95 minút dostali len raz po strele Chrisa Kunitza v polovici druhej tretiny. Zostávajúcich 54 pokusov fínsky fantóm pochytal a dvakrát mu pomohla tyčka.

"Celý zápas sme sa cítili dobre. Mysleli sme si , že je len otázkou času, kedy to zlomíme aj gólovo," uviedol Crosby, ktorý stále čaká na svoj prvý bod v sérii. "To sa bohužiaľ nestalo. Ustáli to a záver bol ich."

V druhom predĺžení rozhodol zápas Patrice Bergeron po akcii, ktorú zahájil Jaromír Jágr, keď v strednom pásme zobral puk Malkinovi. Bergeron potom usmernil nahrávku Brada Marchanda a bolo hotovo - Boston vyhral 2:1 a nečakane skoro siaha na postup do finále Stanley Cupu, kam mieri po dvoch rokoch.

"Našli sme cestu," vyhlásil Bergeron. "V prvých šesťdesiatich minútach to od nás nebol úplne najlepší výkon, ale v predĺžení sme sa zomkli a mali sme tam veľa dobrých šancí. Neprestávali sme bojovať a nejako sme našli cestu k výhre."

Štvrtý zápas sa hrá v piatok (sobota 1:00 SEČ) v Bostone.