SHARE
Podeľte sa s priateľmi


Yankee Stadium bude v roku 2014 hostiť Rangers, Devils a Islanders

Streda 15.05.2013 / 22:20 / NHL.com

NHL.com

Podeľte sa s priateľmi


Yankee Stadium bude v roku 2014 hostiť Rangers, Devils a Islanders
Yankee Stadium bude v roku 2014 hostiť Rangers, Devils a Islanders

Yankee Stadium bude v zime hostiť dva zápasy veľkých rivalov.

V rámci 2014 Coors Light NHL Stadium Series uvidia New York City tri tímy z miestnej aglomerácie v dvoch dueloch na štadióne bejzbalových New York Yankees. Najprv sa 26. januára o 12:30 (18:30 SEČ) stretnú New York Rangers s New Jersey Devils a 29. januára v 19:30 (30.1. o 1:30 ráno SEČ) potom Rangers vyzvú New York Islanders.

Na novom štadióne Yankees, ktorý bol otvorený v roku 2009 cez ulicu od toho pôvodného, ​​sa bude hrať hokej vôbec prvýkrát. Na baseball sa na tribúny vojde 50287 fanúšikov.

"Inovatívny charakter Stadium Series nám umožňuje predstaviť všetky tri tímy NHL v oblasti New York-New Jersey pod šírym nebom, na jednoum z najznámejších štadiónov sveta," vyhlásil komisionár NHL Gary Bettman. "Budeme schopní vytvoriť niekoľkodňovú akciu pre našich fanúšikov a ďakujeme klubom, Coors Light, New York Yankees aj Yankee Stadium za ich podporu pre túto pamätnú akciu," dodal ligový šéf.

"Účastníci týchto dvoch zápasu - Rangers, Islanders a Devils - majú úžasne verných fanúšikov a zároveň sú veľkými rivalmi vzhľadom ku svojej blízkosti a k histórii play off," povedal Mathieu Schneider, špeciálny asistent výkonného riaditeľa NHLPA. "Yankee Stadium je významná stavba New York City a vidieť hokej hraný na tak exponovanom mieste bude veľmi pamätné pre hráčov a ostatných zúčastnených."

Kým klzisko v Central Parku využilo už niekoľko tímov na otvorený tréning, zápasy budú prvými hranými vonku na území New York City.

Pre New York Rangers pôjde o druhé predstavenie pod šírym nebom. Pri Winter Classic 2012 zdolali jeho hokejisti tím Philadelphia Flyers 3:2 na štadióne Citizens Bank Park vo Philadelphii.

Pre Devils i Islanders pôjde o vôbec prvé zápasy pod šírym nebom v histórii.

Newyorské zápasy dopĺňajú plánovanú Stadium Series, v rámci ktorej sa konajú aj stretnutia Anaheim Ducks proti Los Angeles Kings (25. januára, Dodger Stadium v ​​Los Angeles) a Pittsburgh Penguins proti Chicago Blackhawks (1. marca, Soldier Field v Chicagu).