Vitajte |účet|Odhlásiť 
NOVINKA! PRIHLÁSTE SA PROSTREDNÍCTVOM SOCIÁLNYCH SIETÍ
ALEBO
Užívateľské meno / e-mailHelso
 

Chicago a Pittsburgh sa v roku 2014 stretnú pod šírym nebom v rámci Stadium Series

Streda 1.05.2013 / 17:22 / NHL.com/sk - Články

NHL.com

Hokej pod šírym nebom sa vracia do Chicaga. NHL v stredu oznámila, že 1. marca 2014 o 20. hodine miestneho času odohrajú celky Chicago Blackhawks a Pittsburgh Penguins ligový zápas na štadióne Soldier Field, kde pôsobí tím amerického futbalu Chicago Bears.

Akcia bude súčasťou 2014 Coors Light NHL Stadium Series, v rámci ktorej NHL plánuje odohrať v priebehu nasledujúcej sezóny niekoľko vonkajších zápasov. O ďalších z nich sa rozhodne počas nasledujúcich týždňov.

"Naši fanúšikovia milujú duely pod šírym nebom a sme nadšení, že 2014 Coors Light NHL Stadium Series prinesie takúto skúsenosť pre veľké množstvo divákov na rôznych miestach trhu National Hockey League," vyhlásil komisár NHL Gary Bettman. "Zápas v Chicagu bude stretnutím dvoch nedávnych víťazov Stanley Cupu na slávnom štadióne. Ďakujeme Blackhawks aj Penguins, Coors Light, Soldier Field a všetkým ďalším, ktorí sú zapojení do tohto projektu, ktorý vyústi do pamätnej, zaujímavej a zábavnej udalosti."

Zápas na Soldier Field bude pre Blackhaks druhým hokejovým stretnutím v základnej časti NHL. V roku 2009 videlo v rámci Winter Classic 40818 fanúšikov na Wrigley Field a ďalšie tisíce na strechách protiľahlých budov porážku 4:6 s Detroit Red Wings.

Pre Penguins bude zápas už tretím duelom pod šírym nebom. Pri prvom Winter Classic v roku 2008 porazili na Ralph Wilson Stadium domáci celok Buffalo Sabres 2:1 po nájazdoch a v roku 2011 prehrali 1:3 s Washington Capitals na Heinz Field v Pittsburghu.

ŠTVRŤFINÁLE KONFERENCIE
vs.
Red Wings vedú v sérii 1:0
vs.
Canadiens vedú v sérii 2:0
vs.
Séria vyrovnaná 1:1
vs.
Rangers vedú v sérii 1:0
vs.
Avalanche vedú v sérii 2:0
vs.
Blues vedú v sérii 2:0
vs.
Ducks vedú v sérii 2:0
vs.
Sharks vedú v sérii 1:0