Vitajte |účet|Odhlásiť 
NOVINKA! PRIHLÁSTE SA PROSTREDNÍCTVOM SOCIÁLNYCH SIETÍ
ALEBO
Užívateľské meno / e-mailHelso
 

Pod šírym nebom sa vo Winter Classic 2014 stretne Detroit a Toronto

Nedeľa 7.04.2013 / 22:16 / NHL.com/sk - Články

NHL.com

Tohtoročná zima len teraz pomaly skončila a Hockeytown i "Big House" sa už môžu tešiť na vrchol tej ďalšej. Na Nový rok sa totiž bude konať v Detroite zápas pod šírym nebom - 2014 Bridgestone NHL Winter Classic.

National Hockey League v nedeľu oznámila, že dlho očakávaný súboj Winter Classic medzi Detroit Red Wings a Toronto Maple Leafs na Michigan Stadium v areáli University of Michigan sa bude konať 1. januára 2014.

Na akcii by mohol byť prekonaný svetový rekord v návštevnosti hokejového zápasu, ktorý činí 104 173 divákov (padol pri zápase University of Michigan vs. Michigan State University na rovnakom štadióne v roku 2010).

"História oboch tímov, cezhraničná rivalita, zázemie Big Housu a rastúca tradícia NHL Winter Classic zvýši očakávania spojené s touto udalosťou do nových výšok," uviedol komisár NHL Gary Bettman. "Teší nás, že môžeme našim fanúšikom ponúknuť predstavenie, ktorého energia bude neprekonateľná a záujem o vstupenky bude bezprecedentný. Pre všetkých účastníkov tejto akcie - od hráčov cez trénerov a rozhodcov až po fanúšikov - bude NHL Winter Classic naozaj nezabudnuteľný hokejovým momentom."

Winter Classic 2014 bude len druhou akciou tohto druhu medzi súpermi z jednej divízie (tou prvou bol súboj Philadelphia Flyers vs. New York Rangers v Citizens Bank Parku v roku 2012). V súčasnosti sú Toronto a Detroit dokonca v inej konferencii, ale po preskupení klubov od sezóny 2013-14 sa Red Wings stretnú s Maple Leafs v rovnakej divízii Východnej konferencie.

Detroit a Toronto odohrali v dejinách celkovo 644 vzájomných zápasov. Ten prvý už 4. januára 1927, keď celok Toronto St. Patricks porazil Detroit Cougars 2:1. Detroit má vo vzájomnej bilancii tesne navrch, keď získal 646 bodov proti torontským 645.

Zápas medzi oboma tímami NHL bude vrcholom hokejového festivalu v Detroite. Na SiriusXM Hockeytown Winter Festival, ktorý štartuje v polovici decembra v Comerica Parku (domove baseballistov Tigers), sa očakáva návštevnosť okolo 250 000 fanúšikov. Vnútorné pole baseballového ihriska sa zmení na hokejové klzisko, ktoré bude otvorené pre verejnosť a bude hostiť množstvo zápasov všetkých úrovní až po veteránov NHL.

Posledný deň roku 2013 sa tu bude konať zápas bývalých hokejistov Red Wings a Maple Leafs. Pretože záujem bývalých hviezd je obrovský, bude potrebné odohrať dva zápasy. V rámci SiriusXM Hockeytown Winter Festival sa usporiadajú tiež zápasy farmárskej American Hockey League, juniorskej Ontario Hockey League, univerzitnej NCAA, stredných škôl i mladších kategórií.

"S tím, ako sa NHL Winter Classic rozvíja do ďalších dimenzií, odráža i Hockeytown Winter Festival lásku Mikea a Marian Ilitchových k mestu Detroit a k jeho hokejovým fanúšikom," uviedol komisár Bettman na adresu majiteľov Detroit Red Wings. "Naplánované aktivity prilákajú do centra mesta desiatky tisíc fanúšikov, ktorí sa spoja k oslave NHL Winter Classic, užijú si festivalového ducha a podelia sa o svoju vášeň k nášmu športu."

ŠTVRŤFINÁLE KONFERENCIE
vs.
1. zápas sa hrá 18.4.
vs.
1. zápas sa hrá 16.4.
vs.
1. zápas sa hrá 16.4.
vs.
1. zápas sa hrá 17.4.
vs.
1. zápas sa hrá 17.4.
vs.
1. zápas sa hrá 17.4.
vs.
1. zápas sa hrá 16.4.
vs.
1. zápas sa hrá 17.4.