Aktualizovali sme naše Zásady ochrany osobných údajov a Podmienky služieb. Tým, že budete naďalej používať naše služby aj po 1. Február 2016, vyjadrujete svoj súhlas s týmito zmenami. Preto si tieto zmenené dokumenty pozorne prečítajte.
 
SHARE
Podeľte sa s priateľmi


Dallas vymenil Jágra do Bostonu

Utorok 2.04.2013 / 18:22 / NHL.com/sk - Uzávierka prestupov 2013

NHL.com

Podeľte sa s priateľmi


Dallas vymenil Jágra do Bostonu
Dallas vymenil Jágra do Bostonu

Vedenie celku Dallas Stars sa rozhodlo vymeniť Jaromíra Jágra. S odvolaním na zdroj blízky klubu to ako prvý uverejnil Pierre LeBrun z ESPN. V 20:44 SEČ oficiálne potvrdila NHL Jágrov prestup do Bostonu.

V stredu doobeda zvažoval generálny manažér Joe Nieuwendyk ponuky niekoľkých tímov, v hre boli podľa médií Boston Bruins, Detroit Red Wings aj Philadelphia Flyers, kde hral Jágr pred rokom.

"Dostih" nakoniec vyhral Boston. Správa o Jágrovom prestupe do slávneho mužstva z originálnej šestky NHL sa paralelne objavila na twitterovom účte Mikea Heiku z Dallas Morning News aj na českom serveri isport.cz, ktorý citoval agenta Petra Svobodu. "O Jardu bol medzi klubmi obrovský záujem, ale nakoniec padla voľba na Boston," uviedol hokejistov zástupca.

Do Dallasu za českého veterána mieria dva talenty a výber v drafte.

Štyridsaťjedenročný Jágr je na čele bodovania Stars. Po 34 zápasoch tejto sezóny dal 14 gólov a 26 bodov. Lenže klub z Texasu pomaly stráca reálnu nádej na postup do play off. Na ôsme miesto v Západnej konferencii mu síce chýbajú len tri body, ale tímu sa nedarí a navyše má pred sebou ťažký los: dva zápasy na ľade silných Anaheim Ducks, potom jeden u San Jose Sharks. Z 13 zápasov hrá deväťkrát vonku.

Vedenie klubu pravdepodobne nechcelo posilňovať konkurentov v Západnej konferencii a do úvahy tak prichádzali predovšetkým kluby na Východe. Jágrovi v lete vyprší ročná zmluva a stane sa voľným hráčom.

Výpredaj Dallasu začal už chvíľu pred Jágrovým prestupom. Podľa Nicka Kypreosa zo Sportsnet putuje k Vancouver Canucks center Derek Roy za nádejného mladíka Kevina Connautona a výber v druhom kole draftu.