SHARE
Podeľte sa s priateľmi


Crosby sa zranil, Vokoun opäť vychytal nulu

Sobota 30.03.2013 / 21:12 / NHL.com

NHL.com

Podeľte sa s priateľmi


Crosby sa zranil, Vokoun opäť vychytal nulu
Crosby sa zranil, Vokoun opäť vychytal nulu

Zdravotný stav jednej z najväčších hviezd svetového hokeja je opäť v ohrození. Sidney Crosby odstúpil zo zápasu proti New York Islanders po tom, čo dostal v priebehu prvej tretiny pukom do tváre.

Kapitána tímu Pittsburgh Penguins trafil puk hneď v 2. minúte po strele vlastného obrancu Brooksa Orpika. Center zamieril do kabíny s uterákom na tvári a potom do nemocnice. Tam sa podrobil stomatologickej operácii.

"Musel do nemocnice a tam podstúpil operatívny zákrok," povedal pittsburský kouč Dan Bylsma. Podľa neho je možné, že sa Crosby podrobí aj testom, či neutrpel otras mozgu. "Budeme jeho zdravotný stav sledovať, zatiaľ sa nedá povedať viac."

Crosby, ktorého do minulého roka trápili vleklé symptómy po otrasoch mozgu, je tento rok najproduktívnejším hráčom NHL. V jeho čele má desaťbodový náskok pred Stevenom Stamkosom z Tampy, v 35 zápasoch nastrieľal 15 gólov a pridal 41 asistencií.

Penguins nakoniec aj bez Crosbyho porazili Islanders 2:0 a predľžili víťaznú sériu na 15 zápasov. Český brankár Tomáš Vokoun vychytal druhýkrát za sebou čisté konto a celkom už 162 minút nedostal gól. Naposledy inkasoval 22. marca z hokejky Josha Baileyho z Islanders.

FINÁLE KONFERENCIE
 
Séria vyrovnaná 3:3
 
Sharks vedú v sérii 3:2